Galaxy S4 detaylı özellikleri ve incelemesi

Galaxy S4 detaylı özellikleri ve incelemesi

Donanım kısmında olduğu kadar yazılım kısmında da yeniliklerle gelen Samsung Galaxy S4'ün önemli yenilikleri, resmi lansmanın kısıtlı olması sebebiyle çabucak geçilmişti.

Ancak test sürümünün detaylı ele alınıp incelenmesiyle özelliklerini öğreniyoruz.

Potansiyeli için önemli olan Samsung Galaxy S4'ün özelliklerine kısaca değinelim:

1-Samsung-Galaxy-S-IV-gloves.jpg

 

1. Yüksek hassasiyete sahip dokunmatik ekran : Eldivenle bile kullanılabilir hale gelen telefon ekranları önce Lumia 920 modellerinde görülmüştü.   Synaptics'in sağladığı bu teknolojinin benzeri Galaxy S4'dede mevcut. Teknolojinin sağlayıcısı bilinmese de eldiven takarak, kaşık, tornavida, şişe gibi bir çok objeyle rahat bir şekilde dokunmatik ekranı kontrol edebiliyorsunuz.

1-bc85corning-rgorilla-glass.jpg2. Gorilla Glass 3 panel : Çiziklere, darbelere ve çatlamalara karşı sağlamlığını kanıtlamış olan Gorilla Glass 3 panel'i Corning tarafından, Apple'ın iPhone cihazları tarafından kullanılarak dünya çapında bilinir hale gelmişti.  Gorilla Glass 3 panel'i önceki nesline göre 3 kat dayanıklılık sağlıyor.

 

Lansman sırasında değimilen bu panel mobil sektörde ilk kez Galaxy S4'de kullanılacak.

2-mobeam-1df50313.jpg3. Mobeam barkod okutucu : Samsung'un amiral gemisi S4'de Mobeam'la iş birliği yaparak ışık tabanlı iletişim – LBC yoluyla bakodları okutabilecek özelliği olacak. Mobeam sayesinde bir çok ülkede 165 milyon normal barkod okuyucusundan yararlanarak, kupon, bilet türü şeylerin barkotlarının okunulması sağlanacak. Ek bir donanıma gerek duymadan Mobeam teknolojisiyle mobil ödeme sektöründe büyük önem kazanacak.

4. Barometre, nem ölçer ve termometre sensörleri : İlk tanıtımında çok anlatılmayan önemli özelliklerinden biriside Galaxy S4'ün üzerinde bulunan üç yeni sensör. Tam olarak üçüncü parti geliştiricileri ilgilendiren bu sensörler barometre bazın'da Androidli cihazlarda bulınacak Google destekli sensörler. Bunlar dışında ilk kez kullanıma sunulacak nem ölçer ve termometre sensörleri olacak.

S Health uygulama desteğiyle S4 sahipleri atmosfer'in basınıcı, hava sıcaklığını ve nemini ölçüp çevre kalitesini görsel raporla alabilecek.

3-Broadcom-Wi-Fi-802.11ac-Chip-for-smartphones.jpg5. 802.11 ac standardı : Kablosuz teknoloji kategorisinde 5. nesil WİFİ olarakda adlandırılan 802.11ac standartı, 1 Gpbs teorik hıza çıkabiliyorken, önceki nesile göre iki üç kadar daha hızlı. HTC'nin amiral gemisi One'da bulunan özellik amsung'un Wi-Fi Direct, S Beam ve Group Play gibi özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda hızına önemli artış sağlayacak. Henüz bu standartı destekleyen modem olarak yaygın değil.

6. MHL 2.0 desteği : Görüntü aktarım standartını belirleyen MHL, yeni sürümüyle Televizyon ve monitör gibi harici bağlanabilen ekranlara güç aktarabilecek. Galaxy ailesinin önemli bireylerinde bulunan MHL adaptörü güç ihtiyacını ek bir microUSB kablosuyla sağlarken MHL 2.0'la ek desteğe gerek kalmadan enerji sağlayabilecek.

4-584792_contentfullwidth.jpg7.  Wolfson ses yongası : Ses kalitesine önem vererek çitasını yükselten Samsung  Exynos 5 Octa işlemcili Galaxy S4 modellerinde  Wolfson WM5102 ses yongasını kullanacak. Çok daha yüksek ve kaliteli bir ses çıkışı yapabilen bu yonga ilk tanıtım sırasında fazla ön plana çıkartılmamıştı. Wolfson ilede uzun süreli ortaklık yapan Samsung yeni modellerdede Wolfson ses yonganlarını kullanacağını düşünüyoruz.

8. SwiftKey varsayılan klavye uygulaması : Android klavyelerin arasında çok popüler kullanılan SwiftKey Galaxy S4'ün varsayılan klavyesi oluyor. Parmak takip, kaydırarak yazma ve kelime algılama algoritmalarıyla oldukca gelişmiş olan klavye Galaxy S4'e kullanım kolaylığı sağlayacak.

5-tripadvidfsor.jpg9. TripAdvisor entegrasyonu : Trip Advisor'da Samsung'la yaptığı özel anlaşma ile Trip Advisor'un ilgi gören seyahat ve tavsiye uygulamaları cihazda Samsung Edition ismiyle yer alacak.

Samsung'a özel arayüzle kullanılacak uygulama, kaydırılabilir mekan fotoğraf şeritleri, çevrenizdeki aktiviteleri gösteren widget ve Galaxy S4'e özel olarak widget üzerinden aktiviteler arasında geçiş yapalabilecek.

10. Safety Assistance özelliği : Samsung'un acil durumlarda kullanılması için tasarladığı güvenlik uygulaması  Safety Assistance, ses tuşlarından herhangi birine uzun süre basıldığında çalışıp, kameraları devreye sokup fotoğraf çekimi yaparak önceden belirlediniz kişilere acil durum mesajı olarak bildiriyor.

Teknik Özellikleri:
Bellek (MB) 2 GB RAM - İşlemci Hızı (Mhz) 1,6 Dört+1,2 Dört Çekirdek - Kamera Çözünürlüğü (Piksel) 13 MP (Arka), 2 MP (Ön) - Pil 2600 mAh - Boyutlar (cm) 136,6 x 69,8 x 7,9 mm. - İşletim Sistemi Android 4,2,2 (Jelly Bean) - EKRAN BOYUTU 5" - Ekran Çözünürlüğü (Piksel) 1920 x 1080 - Ekran Tipi Dokunmatik - Klavye Tipi Dokunmatik - Saklama Kapasitesi 16 GB - USB Var - GPRS Var - 3G Var - Bluetooth Var - Wi-Fi (Kablosuz Bağlantı) Var - PUSH E-MAIL DESTEĞİ Var - EDGE Var - GPS Var - Görüntülü Konuşma Var - Desteklenen Hafıza Kartı Micro SD - Artırılabilir Hafıza Var - Hafıza Artıma Kapasitesi 64 GB' a Kadar

DonanımHaber'in Samsung Galaxy S4 İncelemesi

/embed]

SDN'nin Galaxy S4 Özellikleri Tanıtım Videosu

/embed]

TeknoSafran Samsung Galaxy S4 İncelemesi ve Özellikleri

[/embed]

Bu iletiyi değerlendirin:
2
HTC, Samsung ve LG, PMA kablosuz şarj standardını ...
HTC Desire SV Çift Hatlı Androidli Telefon Video İ...

İlgili İletiler

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Pazartesi, 18 Haziran 2018