Analiz : 7 inçlik Android tabletler ilk çeyrekte iPad'i geride bırakacak

Analiz : 7 inçlik Android tabletler ilk çeyrekte iPad'i geride bırakacak
Kindle Fire ile Amazon'un yolunu açtığı 7 inçlik tabler segmentine, hem çinli firmalar hemde Apple, Samsung, Asus güçlü firmaların girmesiyle rekabet iyice kızıştı. iPad mini ile Apple'in 10 milyon civarında satış yapmış olduğu tahmini bilgilere göre halen analizler Android'li tablet cihazların üstünlüğü konusunda düşünüyorlar.
 
NPD tarafından yapılmış analizlere göre 7 inçlik tablet cihazların satış ve internet trafiği oranları 10 inçlik modellerin gerisinde kalsada yılın ilk çeyreğinde tahminlere göre Android'li tablet cihazların iPad modellerine üstünlüğü bulunacak.
 
Tablet'lerin ekran tedarik oranlarına göre elde edilen bilgiler 7 inçlik Androidli tabletlerin iPad ve iPad mini modellerini satışlarda arkada bırakabileceğini gösteriyor. Yılın ilk çeyreğinde 7 inçlik tablet modelleri %57 pazar oranına çıkarken, iPad modellerinin pazar oranı %40'da kalacak. 7 inçlik Android'li tabletlerin büyüme oranının iPad modellerine göre daha çok olduğuda vurgulanıyor.
 
4 çekirdekli ve makul fiyatlı 7 inçlik tablet modellerinin hızla çoğalması bu orana artı şekilde katkı yaparken, gelişmekte olan ülkelerin pazarlarında da androidli tabletlere ilgi çok fazla.
 
 
Bu iletiyi değerlendirin:
2
Acer'dan 16 GB Iconia B1
OPPO Find 5 ön inceleme

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Çarşamba, 26 Haziran 2019

Güvenlik Kodu Görseli