Android Dünyası Büyümeye Devam Ediyor!

Android Dünyası Büyümeye Devam Ediyor!

Android dünyası, Google ve diğer pek çok üreticinin önderliğindeki büyümesini sürdürüyor. Aktifleştirilen Android cihaz sayısı, 750 milyonu geçmiş durumda!

Android işletim sistemi, inanılmaz bir ivmeyle büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Özellikle Android 2.3 Gingerbread sürümünden sonra iyiden iyiye gelişen Android ekosistemi, durdurulması zor, dev bir güç halini aldı. 750.000 uygulamayı geçen Google Play Store'u arkasına alan Google, pek çok irili ufaklı üreticinin yaptığı cihazla beraber, pazar payının çoğunu elinde tutuyor.

Google kurucusu ve icra kurulu başkanı Larry Page, Android'in bazı verilerini firmanın resmi internet günlüğünde paylaştı.

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sisteminin Android olduğunu vurgulayan Page, Android ile iligli önemli bilgiler verdi. Google'ın 60'tan fazla firmayla paylaştığı Android, bugüne kadar 750 milyon adet cihazda aktifleştirildi. Google Play Store'dan yapılan indirme sayısı ise 25 milyarı aşmış durumda.

Büyümesini sürdüren Android, bakalım önümüzdeki dönemde yine çıkışını sürdürebilecek mi yoksa artık duraklama dönemine mi geçecek? Hep beraber göreceğiz.
Kaynak: http://shiftdelete.net/android-dunyasi-buyumeye-devam-ediyor-43520.html

0
Android Yarış Oyunu
The Croods Android Oyunu
 

Yorum

Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 20 Ağustos 2019

Güvenlik Kodu Görseli