Intel, Android Tabletleri Yaygınlaştıracak!

Intel, Android Tabletleri Yaygınlaştıracak!

Intel işlemcilerinden gücünü alacak olan Android tabletlerin, Windows 8 işletimini kullanan tabletlerden daha ucuz olacağı iddiası ortaya atıldı.

Daha önce Intel'in CEO'su Paul Otellini'nin CNET'e verdiği röportajda, 200 dolar seviyesinde dokunmatik Intel işlemcili notebook (tablet) modellerinin hayata geçeceğini açıklamıştı.

Intel'in 4 çekirdekli yeni Bay Trail Atom işlemcisini kullanacak olan sistemlerde, merak konusu nokta ise hangi işletim sisteminin kullanılacağı.

CNET ve Digitimes gibi büyük siteler, röportajdan sonra Intel'in tasarım onayından geçen pek çok tabletin, Android işletim sistemini kullandığını duyurdu. Sektörden gelen bilgilere göre, 200 Dolar seviyesinde uygun fiyatlı tabletlerde Android işletim sistemi, Windows 8 yerine tercih edilmiş durumda.

Windows 8'in tablet tabanlı cihazlarda iOS ve Android'e karşı avantajları kadar, dezavantajları da bulunuyor. Özellikle uygulama ve pratik kullanım konusunda pek çok sorun yaşatan Windows 8, lisans ücretiyle de üreticilere zor anlar yaşatıyor.

HP, Lenovo, Asus, Acer ve Toshiba gibi isimlerin de Android Convertible Notebook üreteceği bilgisi, kaynağı belirli olmayan duyumlarla doğrulanıyor.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan Windows 8 tabanlı Intel tabletler, Windows 8'e göre yaklaşık 100 dolar daha ucuz olacak.

0
Android Rehber Düzenleme ve Hızlandırma
Motorola için "saf Android'e" dönüş vakti!
 

Yorum

Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 20 Ağustos 2019

Güvenlik Kodu Görseli