Sony'den Jelly Bean Müjdesi

Sony'den Jelly Bean Müjdesi

Sony, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile 2012 yılında piyasaya sunulan Xperia modellerinden bir bölümüne Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin geleceğini duyurdu.

Amiral gemisi Xperia Z ile akıllı telefon yarışının en güçlü isimlerinden biri olan Sony'nin, yaşadığı en büyük sorunlardan biri, yeteri kadar güncelleme desteği sunamaması.

Birçok Xperia serisi Android akıllı telefon kullanıcısı bu konudan şikayetçi olurken, firma Xperia Z ile birlikte bundan sonra güncelleme vereceği yönünde söz vermişti.

Bu sözünü yerini getirmeye başlayan Sony, resmi Twitter hesaplarından birinde yaptığı açıklama ile Xperia P, Xperia Go, Xperia S, Xperia SL, Xperia Arco S ve Xperia Ion kullanıcılarına Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin hazırlanmakta olduğunu ve önümüzdeki haftalarda yayınlanacağını duyurdu.

Güncelleme önemli

Akıllı telefon kullanıcıları için güncellemeler büyük önem taşıyor. Örneğin, Android pazarının önde gelen firmalarından Samsung'un tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri de firmanın telefonlarına uzun süre güncelleme desteği sunması. Ancak ne yazık ki tüm firmalar uzun süre bu desteği sağlamıyor, yeni telefonlar üretildikçe eskiler unutuluyor.

Bu iletiyi değerlendirin:
0
HTC, Desire L adlı orta seviye akıllı telefonunu T...
ZTE, 500 milyon mobil telefon barajını geçen ilk Ç...

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Çarşamba, 26 Haziran 2019

Güvenlik Kodu Görseli