General Mobile eTab 4G Video İnceleme

General Mobile eTab 4G Video İnceleme

Avea'nın satışa sunduğu General Mobile eTab 4G'yi test merkezimizde ağırladık. Özelliklerine göre uygun sayılabilecek bir fiyata gelen ürün, bakalım bizlere neler sunuyor?

Türkiye'de tablet konusunda ciddi bir rekabet başlamış durumda. Üst seviye firmaların mücadelesini bir kenara koyduğumuzda, operatörler arasında da tablet savaşı kızışmış durumda.

Avea'nın satışa sunduğu General Mobile eTab 4G'yi test merkezimizde ağırlıyoruz. Çin'deki Pegatron fabrikalarında üretilen tablet, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan bir operatörün tabletine benzeyen özelliklerle geliyor.

General Mobile'ın doğrudan satışa sunduğu eTab 4G modeli 1.5 GHz hızında çalışıyorken, Avea'dan alınan cihazların işlemcisi, yazılımla 1.4 GHz'e düşürülmüş durumda. Bu ince detayı da incelememize başlamadan önce belirtelim.

Üründe 3170 mAh'lik iki adet bataryaya yer veriliyor. Toplamda 6400 mAh batarya gücüne sahip olan ürün, hem fiyatıyla hem de ufak teknik farklılıklarıyla rakibinin önüne geçmeyi başarıyor.

General Mobile eTab 4G, 8.5 mm inceliği ile en ince tablet modellerinden biri. İncelediğimiz ürünün ağırlığı da sadece 560 gram. 10.1 inç büyüklüğünde tabletlere baktığımızda incelik ve ağırlık konusunda oldukça başarılı.

Cihazı nasıl satın alabiliyoruz?
Bazı operatörlerin, benzer tableterine baktığımızda peşin olarak satın alamadığımızı görüyoruz. Avea'dan General Mobile eTab 4G'yi 899 TL'ye satın alabiliyorsunuz. Ürünün sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Donanım özellikleri ne?
Piyasadaki büyük teknoloji firmalarının pek çok tablet modelinden daha stabil bir kullanım deneyimi sunan eTab 4G, yüksek kontrast değerlerine sahip, kaliteli 10.1 inç büyüklüğünde 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde IPS ekranı ile dikkat çekiyor.

Sadece dikey açıda kaliteli bir görünüm sunmayan ekran, yatay açılarda da oldukça kaliteli bir görüntü kalitesine sahip.

Nvidia'nın 4 çekirdekli Tegra 3 (T30S) işlemcisini kullanan cihaz, 1.5 GHz (Avea'nın sattıkları 1.4 GHz) hızında çalışıyor. 1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama birimine sahip olan ürünün ayrıca 32 GB'lık hafıza seçeneğine de sahip. Fakat şimdilik Avea'da 16 GB'lık sürüm satışta olarak gözüküyor. Ürünün ayrıca hafızasını microSD ile arttırabiliyoruz.

Kameraya da önem veren General Mobile, LED flaş ile desteklenen 8 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamera ve 2 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kameraya yer vermiş.

Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanan General Mobile eTab 4G, stok Android arayüzüne sahip. Ürün ile ilgili hazırladığımız video incelemeyi aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Teknik Özellikler
İşlemci: 1.4 GHz hızında çalışan Nvidia Tegra 3 (T30S)
Grafik İşlemci: GeForce ULP
Ekran: 10.1 inç büyüklüğünde 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde kapasitif IPS
RAM / Depolama: 1 GB / 16 GB + microSD
Ana Kamera: 8 Megapiksel çözünürüğünde, LED Flaş destekli
Ön Kamera: 2 Megapiksel
İncelik: 8.5 mm
Ağırlık: 560 gram
Batarya: 6400 mAh
Kablosuz Bağlantılar: WiFi, 21 Mbps HPA+ 3G, Bluetooth
İşletim Sistemi: Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich

Fiyat: 899 TL

Sonuç:
Daha yüksek pil gücü ve yaklaşık 200 MHz daha hızlı çalışan işlemciye sahip olan General Mobile eTab 4G, benzer modellerden daha uygun fiyata satışa çıkmış durumda. Zaten benzer kasada ve benzer fabrikada üretilen ürünlerden daha iyisini, daha ucuza almak; en mantıklısı olacaktır.

En Uygun Fiyata Satılan Tabletler

Kaynak: http://shiftdelete.net/general-mobile-etab-4g-video-inceleme-43139.html

Bu iletiyi değerlendirin:
1
Akıllı televizyonların yükselişi sürüyor
Tablet PC'ler İyice Güçleniyor

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Çarşamba, 22 May 2019

Güvenlik Kodu Görseli