HTC Desire SV Çift Hatlı Androidli Telefon Video İnceleme

HTC Desire SV Çift Hatlı Androidli Telefon Video İnceleme

HTC'nin çift sim kartlı orta seviye telefonu Desire SV, 4.3 inç'lik ekranı ve çift çekirdekli işlecisiyle bizlere neler sunuyor göz atalım.

Desire ailesini 2009 yılının sonu 2010'nun başında duyurmuşlardı.

HTC Desire ailesi en çok ilgi gören akıllı telefonlardan olmayı başardı.

HTC'nin orta ve giriş seviyesi telefonlarının mensup olduğu Desire ailesi, One ailesine hesaplı alternatifi olarak görülüyor.

Desire adı hayatına devam ediyor

Genelde alüminyum kasaya sahip HTC modelleri alüminyum kasayı sadece One ailesinde kullanmayı planlıyor. İncelemeye alınan Desire SV modeli plastik kasa kullanan HTC modellerinin başını çekiyor.

HTC, plastiğe dönüyor

Plastik kasa sayesinde hafif olan Desire SV'nin toplam ağırlığı 131 gram olup, arka kapağı yumuşak bir his veren malzemeyle kaplanmış. Telefonun kapağını açtığımızda iki adet microSIM girişi ve altında da microSD bellek yerinin girişi bulunuyor.

Kasa HTC One SV ile benzerlik gösteriyor

Malzeme kalitesi olarak HTC One SV'den düşük olan Desire SV'nin kasası arka kapağında oynama hissi veriyor ve tamamı plastik.

4GB telefon hafızasının 1GB'si kullanılabilir olan telefon hafıza kartıyla 32 GB'a kadar çıkartılabiliyor. Dropbox Desire SV kullanıcılarına 2 yıllık ücretsiz 25Gb'lik bulut hesabı hediye ediyor.

Renk kalitesi ilgi çekici Super LCD2 ekrana sahip

4.3 inç'lik ekranı 480 x 800 piksel çözünürlükte Super LCD2 ekranını kullanıyor ve ekranın renk kalitesi başarılı bulunuyor.

Desire X kardeşine benzer donanımı mevcut!

Donanım özelliklerine bakıldığında Desire X modelinde tercih edilen  Snapdragon MSM8225'i Desire Sv'de kullanıyor. 1GHz hızında çalışan telefon Adreno 320 grafik birimine sahip cihaz 768MB RAM kapasitesi kullanıyor.

8 Megapiksellik kamerasıyla 480p'lik video kayıtları

Donanım özellikleri nereseyde Desire X'le aynı olan Desire SV, 8 Megapiksellik kamerasıyla farklı oluyor. Sensörleri oldukça gelişmiş olan kameranın iyi fotoğraflar çekilmesine imkan veriyor ve 480p'lik video kayıt ediyor. Tabi bu kaliteli sensörlere sahip kamera 720p'lik video çekimin yapsaydı demeden edemedik.

Androidli HTC Desire SV çift sim kartlı olmasının hakkını veriyor. Sık telefon görüşmesi yapan ve mesajlaşanların haricinde oyun oynamayı sevenler için 1650mAh'lik pili yarım günlük kullanım sunabiliyor. Telefonu az kullanarak pil ömrünü yükseltmeniz 1 gün dayanmasını sağmanız mümkün.

Teknik Özellikler, Fiyat ve Sonuç
İşlemci: 1 GHz hızında çalışan, çift çekirdekli Snapdragon MSM8225
Grafik İşlemci: Adreno 203
Ekran: 4.3 inç 480 x 800 piksel Super LCD2
RAM / Depolama: 768 MB / 4 GB + microSD + 25 GB Dropbox
İşletim Sistemi: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich + Sense 4.1
Kamera: 8 Megapiksel / 480p video kaydı
Batarya: 1650 mAh
Fiyat: 900 - 1000 TL civarı

Sonuç:
Androidli çift hatlı telefon kullanmak isteyenler için iyi bir alternatif olsada, RAM'in 1GB olmaması, 480p video çekimi yapması ön kamerasının bulunmaması gibi eksikleri var. Telefon ayrıca ICS işletim sistemi kullanıyor belliki Jelly Bean güncellemeside gelmeyecek. Bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Haber kaynağı: http://shiftdelete.net/htc-desire-sv-video-inceleme-44260.html

Bu iletiyi değerlendirin:
0
Galaxy S4 detaylı özellikleri ve incelemesi
Samsung, ses çipi deviyle anlaşamaya vardı!

İlgili İletiler

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Çarşamba, 26 Haziran 2019

Güvenlik Kodu Görseli