HTC One İncelemesi

HTC One İncelemesi

Ultrapikseller, Zoe, BlinkFeed ve daha fazlasını sunan HTC One dikkatleri üzerine topluyor.

Samsung ve Apple'ın gerilmesine neden olan en sıkı rakip HTC'nin One modeli dersek yanlış olmaz. Harika bir tasarım, başarılı ekran ve son derece yüksek performansla göz dolduran HTC One'ın ilk dikkat çeken noktası alüminyumdan üretilmiş yekpare gövdesi. 4,7 inç genişliğindeki ekranın 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğüyle ortaya çıkan 469 ppi piksel yoğunluğu rakip tanımıyor. Süper LCD3 ekrandaki renkler ve görüş açıları fevkalade.

Dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemci ve 2 GB RAM belleğiyle performans alanında rekorlar kıran HTC One'daki depolama alanı seçenekleri 32 ve 64 GB. Bununla birlikte microSD kart yuvası olmadığı gibi batarya değiştirilemiyor. En azından bataryanın 2300 mAh kapasitesi kullanıcıya gerekli kullanım süresini sunabiliyor.

Kullanılan kaliteli malzemeden ötürü rakiplerine kıyasla hafif olmayan 143 gram ağırlığındaki HTC One'ın dikkat çeken bir diğer özelliği ön cephedeki çift büyük hoparlör alanı. Beats Audio'dan destek alan ses sistemi görülmemiş derecede güçlü. RDS destekli Stereo FM radyosu da olan telefonun ön kısmındaki bir diğer detaysa 2,1 MP'likön kamera. İşin ilginci, ön kamerasıyla bile Full HD 1080p video kaydı yapabilmesi. Arkadaki 4 MP ultra piksel ana kamera ise geri kalmıyor, HDR çekimler de destekliyor. HTC'nin rakiplerinin aksine kameradaki MP değerini düşürmesi sıra dışı.

HTC-One_Silver_3V19062013.jpg

Bunun nedeni ultra piksel adı verilen farklı tip hassas alıcılar. Daha fazla ışık alabilen yeni teknoloji sayesinde daha net görüntüler elde edilebiliyor.

Üst kısımdaki güç düğmesinin içine gizlenen kızılötesi verici ilginç bir yenilik. Böylece telefonu uzaktan kumanda olarak kullanmak da mümkün hâle geliyor. Android 4.2.2 terfisini alacak olan HTC One'ın Bluetooth 4.0, A-GPS ve GLONASS ile NFC iletişimi desteklemesi şaşırtıcı değil. Henüz yeni olan 802.11ac kablosuz ağ bağlantısı bile ihmal edilmemiş. HTC'ye özgü yazılımlarsa Sense 5 kullanıcı arabirimi ve BlinkFeed ile kameraya farklılık getiren Zoe uygulaması.

Artılar: Harika tasarım ve farklı kullanıcı deneyimi, yenilikçi kamera.

Eksiler: Bellek kartı yuvası yok, alarm çok basit, Zoe kayıtları çok fazla yer kaplıyor.

Bu iletiyi değerlendirin:
1
Sony Xperia Z İnceleme
Samsung Galaxy S4 İnceleme

İlgili İletiler

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Çarşamba, 22 May 2019

Güvenlik Kodu Görseli