Onyx'ten mürekkep ekranlı Android telefon!

Onyx'ten mürekkep ekranlı Android telefon!

E-ink, yani mürekkep ekranlı cihazlar daha çok E-reader'larda karşımıza çıksa da, daha önceleri telefon pazarında da örneklerini görmüştük hatırlarsanız. Çin kökenli teknoloji firması Onyx de bu modaya uyarak mürekkep ekranlı bir Android telefon ve hatta bir de tablet hazırlamış.

Android işletim sistemini kullanan telefon E-ink, yani mürekkepli siyah / beyaz bir ekrana sahip. Onyx E43 ismiyle anılacak olan telefonun 4.3 inç büyüklüğünde bir ekranı ve 1 GHz değerinde işlemcisi mevcut durumda. Ancak ne yazık ki firma tarafından bunlardan başka ayrıntı sunulmamış. Telefonun bu yaz satışa sunulması bekleniyor.

Bunun yanı sıra Onyx, yine E-ink ekranlı bir tabletini de duyurdu. Onyx Boox R65 ismindeki tablet, Wi-Fi bağlantı desteği sunuyor. 1 GHz ARM Cortex-A8 işlemci, 256 MB bellek, 4 GB dahili depolama alanı ve Android 2.3 işletim sistemiyle gelecek olan tablet, fiyatıyla ve ne zaman piyasaya sunulacağına dair soru işaretlerini de beraber getiriyor. Cihaz, her ne kadar ilk bakışta teknik özellik bakımından pek tatmin edici gibi görünmese de, E-ink ile keyifli bir kullanım sunabilir.

1
HP'den android sistemli ikisi bir arada PC
HTC Butterfly S Ekran Çözünürlüğü Sızdı!
 

Yorum

Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Cuma, 19 Temmuz 2019

Güvenlik Kodu Görseli