Samsung Galaxy Note 2 İnceleme

Samsung Galaxy Note 2 İnceleme

Note geri döndü! Üstelik daha da büyük ve yeni özellikler içeriyor.

Phablet sınıfı telefon-tablet karışımı cihazların ilk örneği Galaxy Note'un üzerinden bir yıl geçtikten sonra yeni nesil Galaxy Note 2 kullanıma sunuldu. En baştan itibaren biz de dâhil çok sayıda kullanıcı böyle büyük bir cihaza karşı gelmiş ve kimse almaz demiştik ama aksine epey ilgi gördü ve başarıdan ötürü yeni model geliştirildi. Sadece boyutlarıyla fark yaratmayan Note serisinin sembolik eklentisi akıllı ve kullanışlı S Pen kalemi.

Galaxy Note'u çok büyük ve taşınmaz bulduysanız bir kez daha düşünün. Yeni Galaxy Note 2'de boyutlar 151,1 x 80,5 x 9,4 mm, yani az fark da olsa ilk modelden daha büyük ama fark edilecek bir oran değil. Boyut farkının abartılı olmamasının nedeni ekran boyutunun 5,3 inç yerine 5,5 inç olması. Ciddi bir değişim yok ve HD 720p çözünürlükle devam ediliyor ama Süper AMOLED panelde Pentile yerine RGB dizilim kullanılıyor. Sonuç olarak görüntü kalitesi daha da iyi seviyede.

Galaxy Note modeline bakınca Galaxy S2'deki dikdörtgen tasarımı görüyorduk. Galaxy Note 2 ise Galaxy S3 çizgileri taşıyor, yuvarlatılmış köşeler içeriyor. Ön yüzün büyük kısmını ekran işgal ediyor. Alttaki başlangıç düğmesi fiziksel, geri ve mod düğmeleridokunmatik. Alıcılar ve 1,9 MP ön kamera ise üst kısımda. Tercih ettiğimiz düğme dizilimi geçerli.

galaxy-note2-19062013.jpg

3,5 mm kulaklık fişi üstte, micro USB portu altta, güç düğmesi sağda ve ses kontrolü solda. S Pen adı verilen akıllı dokunmatik kalemse sağ alt köşedeki yuvada saklanıyor. Arka kısımdaki LED flaşlı kamerada alıcı hassasiyeti 8 MP. Samsung bir kez daha arka kapağı açılabilir olarak sunuyor. Altındakiler SİM kart ve microSD kart yuvası ile 3100 m Ah kapasite sunan dev batarya. Kapak içinde NFC anteni bulunmakta. HSDPA, Bluetooth 4.0, GPS ve çift bant Wi-Fi 802.11 n özellikleri de var.

183 gram olan ağırlığından ötürü hafif diyemeyeceğimiz Note 2'nin cebe sığması güç ve tek elle kullanmak imkânsız. Dört çekirdekli Samsung Exynos 1,6 GHz işlemci, 2 GB RAM ve Mali-400MP görüntü devresiyle tek eksiği Full HD ekran içermiyor olması. Bunun için Note 3 yolda.

Artılar: Dev batarya, microSD kart yuvası, muhteşem ekran, yüksek performans ve hız.

Eksiler: Yüksek fiyat, sıkıntı yaratabilecek boyutlar, kullanımı karmaşık S Pen, yavaş kamera.

1
Google Nexus 4 İncelemesi
Alper GÜL ile Söyleşi - Samsung Türkiye Cep Telefo...

İlgili İletiler

 

Yorum

Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 20 Ağustos 2019

Güvenlik Kodu Görseli