Sony Xperia E İnceleme ve Özellikleri

Sony Xperia E İnceleme ve Özellikleri

Xperia ailesine Sony yeni küçük kardeş getirdi. Xperia E şık ve ufak tasarım hatlarına sahip.

Sony Xperia E androidli telefon kullanıcıları için giriş seviyesi telefon modelleri arasında yer aldı. Minimal tasarım ve şık gövdesiyle hoş gözüken Xperia E, beyaz, siyah ve pembe renk seçeneklerine sahip.

Büyük gövdeli telefon kullanmayı sevmeyenlerin çok hoşuna gidecek Xperia E  uygun fiyatlı telefon arayanlar içinde ideal.

Ekran büyüklüğü 3.5 inç olan telefonun ekran çözünürlüğü 320x480 piksel bir değer sunuyor. Ekran boyutuna 2013051011504656185.jpggöre iyi bir çözünürlük sunan Xperia E çizilmelere karşı güçlendirilmiş. TFT yapıya sahip. Ön kamerası bulunmayan yeni telefonun arka kameresuda 3.2 megapiksel. Tek kameraya sahip olması ve piksel değerinin düşük olması büyük eksiklik olarak düşünüyoruz. Kamera piksel değeri en az 5.0 megapiksel olsaydı çok daha harika olurdu. Otomatik netlik ayarı, yakınlaştırma ve etiketleme gibi özellikleriyle yazılımsal olarak güçlendirilmiş kamera 640x480 piksellik görüntü kayıt edebiliyor. Xperia E video konusunda başarılı olamadığını söyleyebiliriz.

Donanım özelliklerine bakacak olursak giriş seviyesi telefonlara göre iyi.  Tek çekirdekli Qualcomm Snapdragon S1 işlemci ile 1.0 GHz değerinde işlemci gücü sunan Xperia E, grafik işlemci olarak da Adreno 200'ün sahibi. 512 MB bellek seviyesiyle çevresine ters düşmeyen Xperia E, 4 GB'lık depolama kapasitesiyle Google Play üzerinden indireceğiniz uygulamaları bekler durumda. MicroSD ile 32 GB'ta kadar genişletme kapasitesi desteği mevcut. Bataryasının 6 saat 30 dakika konuşma süresi, 530 saat bekleme süresi var. Uyku moduna geçtiğinde, WİFİ ve diğer bir kaç uygulamayıda otomatik olarak kapatıp pil kullanım süresini uzatıyor. Ekrana dokunduğunuzda kapattığı bütün uygulamalar tekrar çalışmaya başlıyor.

2013051011505883185.jpgHD ses ve gürültü engelleme teknolojisiyle kaliteli telefon görüşmeleri için çok iyi. Müzik dinlemek için WALKMAN uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayarlanabilir ekolayzırıyla ses kalitesini yükseltebilirsiniz. Xperia E, DLNA desteğiyle multimedya dosyalarınızı DLNA destekli diğer cihazlar arasında paylaşıma sunabilirsiniz.

Sony Xperia E inceleme konusunda özet yaparsak Android 4.1 Jelly Bean yüklü, giriş seviyesi akıllı telefonlara göre performansı ideal. Hafızasını gereksiz uygulamalarla doldurup telefonu kasmadığınız sürece performans sıkıntısı yaşamazsınız. Telefon şık ve küçük tasarıma sahip.

Artı yönleri: + Küçük tasarım + Hızlı işlemci + Akıllı batarya ömrü / Eksi yönü - Kamera kalitesi

Sonuç ve Alternatif
Sony Xperia E giriş seviyesi telefonlara göre kaliteli ve hızlı bir telefon ancak kamerasıyla çekim yapmak isteyenlerin beklentisini karşılamaz. Kamera beklentisi olanlar için daha yüksek çözünürlüğe sahip modellere yönelebilir.

Sony Xperia E Özellikleri
İşletim Sistemi : Android 4.1 Jelly Bean
Ekran : 3.5 inç (320x480)
İşlemci : Qualcomm Snapdragon S1 1.0 GHz
Bellek : 512 MB
Bağlantılar : microSD, Bluetooth 2.1, USB 2.0, DLNA, 3G
Boyutlar : 113.5 x 61.8 x 11 mm
Ağırlık : 116 gram

Bu iletiyi değerlendirin:
0
Fairphone: "Adil" Android cep geliyor!
Carmageddon Android Yarış Oyunu İndir

İlgili İletiler

Yorum

 
No comments yet
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 19 Haziran 2018