Londra'da Samsung Bombaları Patladı!

Londra'da Samsung Bombaları Patladı!

Elektronik devi Samsung, dijital dünyada yankı uyandıracak yeni ürünlerini, Londra’daki Earls Court Konferans ve Sergi Salonu’ndaki “Samsung Premiere 2013” toplantısında tanıttı.

Londra’da, uzun zamandır merakla bekle­nen toplantıda, yeni ürünlerini resmen du­yuran Samsung, teknoloji dünyasına 9 yeni ürün armağan etti. İyi bilinen Galaxy mar­kasının yeni ürünleri kadar, ATIV çatısı al­tında topladığı dizüstü bilgisayarlarına da 5 yeni ürün ekleyen Samsung, suya dayanıklı Samsung Galaxy S4 telefonu ve diğer yeni ürünleriyle, büyük ilgi topladı.

Toplantıda, Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Active telefonlarının yanın­da Windows 8 tabanlı serisinin yeni üyeleri ATIV Q (hem Windows 8 hem de Android ta­banlı), ATIV Tab 3, ATIV Book 9 Plus, ATIV Book 9 Lite ve ATIV One 5 tanıtıldı.

Samsung Galaxy S4 Active ve S4 Zoom

Samsung Galaxy S4 serisinin merakla bek­lenen yeni edisyonu, Active, nihayet Londra’da ortaya çıktı. Telefonlar artık ha­yatımızın bir parçası olduğu için, anı fotoğ­rafları çekmek isterken telefonlarını havu­za, denize düşürenlerin sayısı hiç de az de­ğil. Ya da sırf bu riskten çekindikleri için te­lefonlarını havuz başında çıkarmaktan çe­kinen kullanıcılar için Galaxy S4 tam bir devrim. İsterseniz telefonunuzu aksiyon kamerası gibi suyun altında 1 metreye ka­dar ilginç kareler elde etmek için de kulla­nabilirsiniz. Toplantıda bir akvaryumun içi­ne bırakılan, su geçirmeyen bu telefon sa­yesinde, yaz tatili anılarının artık çok daha renkli olacağı kesin. Galaxy S4 Zoom ise hem öncü bir akıllı telefonun, hem de ge­lişmiş bir kompakt fotoğraf makinesinin özelliklerini tek bir cihazda bir araya getiri­yor. 10x optik zoom, 16 megapiksel CMOS sensör, OIS ve Xenon flaş ile Samsung Galaxy S4 teknolojisini birleştiren Galaxy S4 Zoom, mobil fotoğrafçılık için standartları yeniden belirliyor diyebiliriz.

samsung-ativ-q-2.jpgArtık hepsi ATIV çatısı altında toplandı

Samsung’un Londra’da tanıttığı önemli bir yenilik de ATIV serisine eklediği, yeni tablet ve PC’ler. Bu mobil cihazlar, hem PC hem de tablet ihtiyacı düşünülerek hazırlanmış. Özellikle hem Android hem de Windows iş­letim sistemi çalıştıran, çift çekirdekli ATIV Q, büyük ilgi topladı. Klavyeli bir hibrid tab­let olan cihaz, ekranın basitçe döndürülmesiyle tabletten laptop’a geçiş yapabiliyor ve üzerindeki Windows işletim sistemi saye­sinde, masa üstü uygulamalarını çalıştırabi­liyor. Ekran boyutu 13,3 inç olan cihazın çö­zünürlüğü ise 3.200x 1.800 boyutlarında. ATIV Q, Samsung’un ünlü stylus’u SPen desteğine de sahip. Ayrıca, ekranın güçlü güneş ışığı altında bile parlaklığını kaybet­memesi de onu ideal bir mobil cihaz haline getiriyor. İsterseniz plajda, isterseniz havuz başında, isterseniz kafelerde, parklarda, laptopunuzun ekranını okuyabilmek için sa­vaş vermeden doğrudan işinize odaklanabi­leceksiniz. Ayrıca, Android tablete ihtiyacı olmayanlar için Samsung’un salt Windows 8 tableti ATIV Tab 3, Intel Atom işlemciyle pi­yasaya çıkıyor. 550 gram ağırlığındaki table­tin 2 GB RAM’i ve 8,5 saat pil ömrü bulunu­yor. Cihazda MS Office Home sürümü de üc­retsiz veriliyor.

samsung-galaxy-nx-2.jpgAndroid'li DSLR: Samsung Galaxy NX

Toplantıda karşımıza çıkan ilginç ürünler­den biri ise, Samsung’un objektifi değiştiri­lebilen dijital fotoğraf makinesi Galaxy NX oldu. Cihaz Android işletim sistemiyle çalışı­yor. Zaten Android ilk olarak dijital fotoğraf makineleri için işletim sistemi olarak tasar­lanmıştı. Dolayısıyla, bunda şaşıracak bir şey yok. Samsung uzun zamandır, fotoğraf makinelerinde, Android'in çeşitli sürümleri­ni kullanıyordu. Makinenin 20,3 MP çözü­nürlüğü ise gerçekten göz dolduruyor. Ayrı­ca makinenin 4,8 inç boyutundaki ekranı, çekilen fotoğrafların üzerinde oynamayı da kolaylaştırıyor. 3GMG ve kablosuz ağ bağ­lantı özelliklerine de sahip olan Galaxy NX, saniyede 8,6 kare (fps) kayıt yapabiliyor. Ay­rıca ekrandaki uygulamalardan da anlayabi­leceğiniz gibi, Galaxy NX ile, bir Android te­lefonla yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyorsu­nuz. İnternete girip sörf yapmak, notlar al­mak, ofis yazılımlarını kullanmak, email almak ve atmak, sosyal medyada gezin­mek...

2
Samsung, SIDESYNC ile devrim yaratacak!
PC'NİN SONU MU GELİYOR?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.andronot.com/