Nexus Yazılımlı Samsung Galaxy S4 Google Edition Duyruldu

Nexus Yazılımlı Samsung Galaxy S4 Google Edition Duyruldu

Google I/O 2013 etkinliğinde, Stock Android ROM kullanacak Samsung Galaxy S4 Google Edition'nın haberini verdi.

HTC, LG ve Sony gibi büyük teknoloji devleri kendilerine göre özelleştirdikleri Android arayüzünü kullanıyor. Bu özelleştirilmiş arayüzler, zaten sanal makinada çalışan Android işletim sistemini iyice ağırlaştırıp yavaşlatıyor.

Bu sebeble üst model Android kullanıcıları daima referans Android işletim sistemiyle çalışan Nexus tabanlı Android'li cihazlara yönelmişlerdir. Hatta Galaxy S3 başta olmak üzere bir çok cihaza özel hazırlanmış Super Nexus ROM'ları port edilmiştir.

İşte Google I/O 2013'te, Nexus ve referans Android sevenlere güzel bir haber verildi. Bu haberle Google, referans Android 4.2 tabanlı Jelly Bean sürümünü kullanacak Galaxy S4'ü tanıttı.

Galaxy S4'ün Google sürümü, 1.9 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 600 işlemci ve 2 GB RAM ile gelecek. 16 GB belleği ve 4G LTE desteğide olacak. Galaxy S4'ün  bootloader yapısı ise tamamen kilitsiz olarak piyasaya çıkacak.

Google'ın Nexus sürümünü kullanacak cihaz bütün güncellemeleri çok hızlı şekilde alabilecek. Nexus'un özelliklerine benzeyecek cihaz'ın satış fiyatı 649 dolarak olup Haziran ayı içinde satışa sunulacak.

0
Optimus G: Zerogap Teknolojisi
Windows'u bırak, Android'e bak!

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.andronot.com/