Samsung Galaxy Camera İnceleme

Samsung Galaxy Camera İnceleme

Google Android işletim sistemine sahip yeni akıllı kamera, yeni bir akımın başlangıcı gibi gözüküyor.

İnceleme

Cep telefonları, teknolojinin gelişmesiyle kimliklerini akıllı telefon olarak değiştirdikten sonra yaşamımızın olmazsa olmaz ihtiyaçları arasına girdi.

Akıllı telefonlar sayesinde birkaç cihaz taşımak yerine mp3 oynatıcı, nagivasyon cihazı ya da film ve görüntü izlemek için video oynatıcılar gibi her amaç için ayrı ayrı cihazlar kullanmak yerine hepsini akıllı telefonlar sayesinde tek bir cihazda yapabiliyoruz.Akıllı telefonların kamera kalitesi ise günlük ihtiyaçlar için yeterli düzeyde. Ancak gerçek kameraların yerini henüz alabilecek düzeyde değiller. Akıllı telefonların kameraları küçük objektif düzenekleri ve optik yakınlaşma yapamayan eksik yanları ile güçsüz kalıyorlar. Samsung Galaxy Kamera Camera bu eksiklikliği gidermek için üretilmiş yeni teknoloji bir ürün!

Bildiğiniz kamera, arkasında tam 4.8 inç boyutunda bir dokunmatik ekran, SIM kart yuvası ve Google Android işletim sistemi. Samsung Galaxy Camera’ya akıllı kamera diye hitap etmek daha doğru olur. Çünki 21x optik yakınlaştırma özelliği bile bulunuyor.

Google tarafından geliştirilen Android 4.1.1 işletim sistemi sayesinde aynı akıllı telefon kullandığımız gibi kullanılan Samsung Galaxy Camera’nın arka kısmında bulunan 4.8 inç’lik dokunmatik ekranı Galaxy S 3’le çok benzerlik gösteriyor ancak Super AMOLED HD yerine yine aynı çözünürlükte (720x1280) Super Clear HD ekran kullanıyor. Dokunmatik ekranı sayesinde cihazı kullanmak çok kolay. Kullanıcının isteği üzerine kişiselleştirilebilen işletim sistemi sayesinde kameranın yeteneklerini çok daha fazla ve iyi kullanabilmek mümkün. Ekranın corning Gorilla Glass 2 kaplamalı olduğunu söylemeyide unutmayalım.


128 x 70 x 19.1 mm ölçülere ve 300 gram ağırlığında olan Samsung Galaxy Camera’nın ağır ve büyük olduğunu düşünüyoruz. Büyüklüğünün nedeni arka tarafında bulunan ekranın etkisi. Ekran dışında flaş açma, güç, çekim ve yakınlaştırma tuşlarıda gövdesine konulmuş. Kameranın üstünde 21x optik yakınlaştırma yapabilen 4.1 – 86.1mm’lik bir lens olması oldukça çekici geliyor. Lensin diyafram açıklığı f/2.8 gibi etkileyici bir değerden başlıyor. 16.3 MP çözünürlükteki algılayıcısı üzerinde 4608x3456 piksel fotoğraf yakalayabilen kamerasının video çekme çözünürlük kalitesi ise 1920 x 1080. Bu kalite günümüz standartlarının üstünde. Bünyede mevcut bulunan jiroskop, dijital pusula ve hareket ölçer gibi algılayıcıların da cihazda kullanılabilmesi çok iyi. Hiç şüphesiz A-GPS ve Glonass sistemleriyle konum bilgilerinin fotoğraflara etiketlenmesi de önemli bir yön.

samsung-galaxy-camera-rsm2.jpg

Samsung Galaxy Camera, gücünü dört çekirdekli ve 1.4 GHz frekansta çalışan Cortex A9 işlemciden alıyor. Micro SIM kart yuvası sayesinde 3G ve 4G bağlantıları kurabilen kamerada 802.11b / g / n kablosuz ağ destekleri ve Bluetooth 4.0 teknolojisi de yerini almış durumda. Sistem uygulamalarından 1 GB bellek sorumlu ve performans oldukça yüksek. Öte yandan dahili depolama alanı olarak 8 GB'lık bir alan var ancak Micro SD kartlarla 64 GB'a kadar artırım yapılabiliyor. Üründe bir işletim sistemi olduğu için yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde fotoğraflarınızı doğrudan sosyal ortamlara gönderebilir, e-posta olarak iletebilir veya bulut depolamanıza aktarabilirsiniz. Dahası web sayfalarını gezebilir, oyunlar oynayabilir ve günlük iletişiminizi sağlayabilirsiniz. Samsung Galaxy Camera ile beraber Skype gibi uygulamaları kullanabilmeniz mümkün ancak operatör üzerinden sesli görüşme yapabilmek mümkün değil. En azından şimdilik...

Sonuç

Optik görüntü sabitleme ve HDMI 1.4 görüntü çıkışı gibi önemli özelliklere de sahip olan Samsung Galaxy Camera'da ISO aralığı 100 – 3200 arasında değişebiliyor. Fotoğraf çekimi sırasında M konumuna geçip ayarlamaları sizin yapabilmeniz mümkün. Son derece kolay ve eğlenceli. Samsung Galaxy Camera'nın bize bambaşka bir kamera deneyimi yaşattığını söylemeliyiz. Kesinlikle iddialı bir ürün ve benzer modelleri dört gözle bekliyor olacağız. Özellikleri ve SIM kart yuvası içermesi sebebiyle fiyatı biraz yüksek ancak kesinlikle dört dörtlük bir kameraya sahip olacağınıza emin olun.

Alternatif

Şimdilik benzer bir rakibi yok.

Teknik Detaylar

Çözünürlük    16.3 MP
Video    1920 x 1080 (30 fps)
ISO Aralığı    100 - 3200
Hafıza    8 GB + Micro SD
Optik Yakınlaşma    21x
Boyutlar    128 x 70 x 19.1 mm
Ağırlık    300 gram

 

En Uygun Fiyata Satılan Dijital Fotoğraf Makinaları

Kaynak: http://www.chip.com.tr/inceleme/samsung-galaxy-camera_3713.html

1
Samsung Galaxy Note'a Jelly Bean Geldi!
Padopia 7 Power Tablet Video inceleme

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.andronot.com/