LG Cloud Nedir? - LG Senkronizasyon Programı

LG Cloud Nedir? - LG Senkronizasyon Programı

LG Cloud ile Çeşitli Platformlarda Multimedya İçeriklerinizin Keyfini Çıkarın

Basit bir soru:  Çeşitli akıllı cihazlar arasında video, resim ve müzik gibi multimedya içerikleri paylaşmak için en kolay ve en uygun yol nedir?

- Kablolar / cihazlar (PC Akıllı telefon) arasında kablolu bağlantı adaptörleri ile

- Bir USB ya da SD kart ile

- Cloud (Bulut) ile

Daha önce bulut teknolojisini duyduysanız cevabı açık olarak buluttur. Cloud; akıllı TV, PC ve akıllı telefonlar gibi dijital cihazları sanal olarak bir birine bağlayan depolama teknolojisidir. Cloud alanına içerik yükleyip akıllı cihazların herhangi birinden dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman bu içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

LG Cloud Nedir?

Başlangıçta da kısaca açıkladığımız gibi; LG Cloud; bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve TV’ler arasında otomatik içerik senkronizasyonu sağlayan oldukça kullanışlı bir paylaşım hizmetidir.

LG-Cloud.jpg

LG Cloud ile akıllı cihazlarınızdaki her içerik sanal bir depolama alanına kaydedilir. Böylece her cihaz için ayrı ayrı depolama alanı ihtiyacı veya cihazlar arsında içerik aktarmak için bağlantı kablosu, harici sabit disk satın almaya gerek kalmaz.

Bazılarımızın aklına LG Cloud’un kullanımın zor olduğu gelebilir. Ancak kullanımı zor değil aksine oldukça kolaydır. İlk olarak, her bir cihaz için benzer bir kullanım arayüzü vardır. LG Smart TV, akıllı telefon veya başka bir aygıt üzerinde kullanılan arayüz bir birine benzerdir. Böylece istediğiniz dosyayı yönetmek oldukça kolaydır. Kullanıcılar tüm cihazlardan yükleme, indirme ve silme işlemlerini yapabilirler. İkinci olarak, her cihaz için ayrı şifre belirlemek zorunda değilsiniz. Bir hesap ile çeşitli cihazlardan LG Clod’a sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

LG Cloud üç belirgin özelliği vardır. “N-Screen & Streaming, Slideshow, Auto Upload”

N-Screen & Streaming

N-Screen & Streaming, kullanıcılara farklı cihazlarda takılma olmadan hızlı kontrol ve video keyfi sunar. Örneğin televizyonda izlediğiniz filmi işe giderken yolda kaldığınız yerden akıllı telefonunuza indirmek zorunda kalmadan izleyebilirsiniz.

LG-Cloud-N-Screen-Streaming.jpg

Farklı cihazlarda video codecleri gibi teknik konulardan endişe edebilirsiniz. Sorun değil şanslısınız LG Cloud sizin için video dosyalarını dönüştürür. Size de keyfini sürmek kalır.

Slideshow

Favori şarkılarınızı ile birlikte anılarınızı yaşayın! LG Cloud size Slayt adlı çoklu görev özelliği sunar. Bu sayede siz fotoğraflarınızı sevdiğiniz şarkılar eşliğinde izleyebilirsiniz.

LG-Cloud-Slideshow.jpg

Kullanımı ise çok basittir. İlk olarak LG Cloud müzik menüsüne girin ve sevdiğiniz şarkıyı başlatın. Sonra, bir slayt gösterisi başlatmak için LG Cloud fotoğraf menüsüne girin ve bunun keyfini yaşayın. Ayrıca resimlerin görüntüleme hızını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Auto Upload

Bu özelliği gerçek hayattan bir örnek ile açıklayalım. İngiltere’de yurtdışı eğitimde olan bir bir çiftin yeni doğan güzel bir çocukları olur. Avustralya’da olan ebeveynleri yeni doğan torunlarını görmeyi çok istiyor. Çiftin düzenli olarak onları ziyaret etmesi zordur. Bunun yerine Android işletim sistemli akıllı telefonlarından bebeğin fotoğraflarını çekiyorlar. Bu fotoğraflar LG Cloud’a otomatik yükleniyor. Bu sayede büyükanne ve büyükbaba LG Smart TV ile torunlarının resimlerine anında erişebiliyorlar.

LG-Cloud-Auto-Upload.jpg

LG Cloud’a Nasıl Ulaşılır?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları, Google Play Store dan LG Cloud uygulamasını indirebilirler.

LG Cinema 3D Smart TV kullanıcıları ise; LG SmartWorld uygulama mağazasından LG cloud uygulamasına ulaşabilirler.

Windows(XP / Vista / 7) işletim sistemine sahip bilgisayarlar için https://tr.lgecloud.com adresinden ilgili programa erişebilirler.

2012 yılında Güney Kore, ABD ve Rusya’da başlatıldıktan sonra, LG Cloud Almanya, İngiltere, Fransa, Avustralya, Endonezya ve Nisan 2013’ten itibaren başlangıç Tayland olmak üzere 40′tan fazla ülkede olacaktır.

LG Cloud hakkında aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

1
Latest Quakes - Dünya Genelinde Son Depremler Andr...
Ezcool Smart Ten Tablet İnceleme
 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?