LG Optimus 4X HD İncelemesi

LG Optimus 4X HD İncelemesi

Firmanın dört çekirdekli işlemci içeren ilk telefonu bu avantajı lehine çevirebiliyor mu?

LG'nin üst segmentte atağa geçmek için hazırladığı Optimus 4X HD modeli, adından rahatça anlaşılabil- diği gibi dört çekirdekli mobil işlemci farkı içeriyor ve üstelik bunu 2012 başından beri gerçekleştiriyor. Yüksek perfor­mansa rağmen gövdesi şaşırtıcı derecede ince.

Daha önceki çalışmaların eseri olan Optimus 3D ise üç boyut destekli ekranı ve üç boyut çekim yapabilen çift kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmişti ama beklendiği kadar ilgi görmemişti. Daha yeni olan Optimus 4X HD veya P880 ise Samsung, HTC, ve Sony'nin üst seviye modellerine cevap olarak sunuldu. True HD-IPS ekran, 8 MP kamera, NFC yongası ve Android ICS işletim sistemi de içeren ve bu sayede 2012 başı için kâğıt üstünde hiçbir eksiği kalmayan telefon satışa sunulduktan kısa süre sonra Galaxy S3 ve HTC One X ile rekabete girmek zorunda kaldı.

İşte o noktadan itibaren elindeki üstünlüğü yitirmiş oldu. Fiyatlar da göz önüne alınarak yapılan kıyaslamalarda rakiplerin daha fazla ilgi topladığını gördük.

LG-Optimus-4x-HD-white-grouped_original12062013.jpg

Hayli keskin köşelere sahip olan ve bu nedenden ötürü Galaxy S2 tasarımını akla getiren Optimus 4X HD'de boyutlar 132,4x68,1 x8,9 mm ve ağırlık 133 gram. Ekran genişliği 4,7 inç ve çözünürlük 1280 x 720 piksel ama altta kalan standart düğmeler dokunmatik ve çok ufak olduğundan cihaz boyutları sınırlanabilmiş. İşte bu nedenden ötürü tek elle kullanırken telefonu düşürmeden tutmaya odaklanırken alttaki düğmelere basmak sıkıntı olabiliyor. Ekranla ilgili sıra dışı bir durum, en üstteki camla panel arasındaki boşluğun normalden fazla olması. Bu sebeple netlik seviyesi olması gerekenden biraz daha düşük. Güç düğmesi ve 3,5 mm kulaklık çıkışı üstte, ses kontrolü solda, micro USB şarj portuysa altta. Desenli arka kapak ve yan kısmı dolaşan krom kaplama sayesinde üst seviye bir cihaz görünümü sunmayı başarıyor. Tegra 3 işlemci ve 1 GB RAM içeren cihazda 16 GB depolama alanı var ve microSD kart yuvası görmek sevindirici. Arkadaki LED'li 8 MP kamera Full HD video çekebiliyor.

Artılar: Hızlı internet gezintisi, microSD kart yuvası, başarılı video deneyimi, iyi batarya ömrü.

Eksiler: Ekran daha net olabilirdi, video çekimlerde odaklama sürekli değil, müziklerde düşük ses.

2
HTC One X+ İncelemesi
Samsung Galaxy S2 İncelemesi

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.andronot.com/