Samsung Galaxy S3 İnceleme

Samsung Galaxy S3 İnceleme

Çıtayı yükseltmeyi başaran ve beklentileri fazlasıyla karşılayan bir satış rekortmeni!

Samsung Galaxy S serisinde­ki en iddialı model artık S4 ama S3'ün eski hızını pek kaybetmeden satılmaya devam ettiğini söylemek mümkün. Kısa süre önce Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesi alarak daha da iyi hâle gelen S3'te çok sayıda farklı özellik bir araya geliyor. Samsung, Galaxy S3'ü sunmadan önce telefonla ilgili epey iddialı açıklamalar yaptı ve iyi pazarlama­nın da etkisiyle 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaştırıldı.

Samsung'un açıklamasına göre S3'te tercih edilmiş olan yuvarlak köşeli tasarımın arkasında doğa etkileri var. Fırçalanmış görünüme sahip plastik arka kapak dışında gövdenin diğer kısımları da plastik. Çeşitli renk seçenekleri olan telefonda boyutlar 136,6 x 70,6 x 8,6 mm ve ağırlık 133 gram. Boyutlar abartılı olmamasına rağmen 4,8 inç Süper AMOLED HD ekran içeriyor. Son derece canlı renkler ve yüksek kontrast oranı anında kendini belli ediyor. Ağırlığı azaltmak için tercih edilmiş ucuz görünen plastik gövde her kullanıcının beğenisini kazanma­yabilir ve buna bir itirazımız yok. Akla gelen ilk artı, açılabilen kapak ve bundan dolayı değiştirilebilen 2100 mAh kapasiteli batarya.

galaxy-s31344602096.jpg

Yüksek kapasiteli değiştirilebilir batarya dışında 64 GB destekli microSD kart yuvası da beğeni kazanıyor. 16,32 ve 64 GB seçenekleri olmakla birlikte en alt modeli seçseniz de bu sayede sonradan kapasite artırılabilir. Dört çekirdekli 1,4 GHz A9 işlemcinin üreticisinin Samsung olması şaşırtıcı değil. 1 GB bellek sayesinde Android'in en yeni sürümleri bile sorun olmaktan çıkıyor. Güç ve kilit düğmesinin üstte değil sağda olması daha mantıklı bir seçim. Ön yüzün altındaki başlangıç düğmesi çok daha geniş ama ince. Yanındaki menü ve geri düğmeleriyse dokunmatik. Sol yanda ses düğmeleri, üstte 3,5 mm kulaklık çıkışı, altta micro USB bağlantısı var. Düğme ve port yerleşimi bakımından eksiksiz. Arkadaki LED flaşlı kamera 8 MP olmakla birlikte çekim kalitesi beklentileri rahatça karşılıyor. Samsung'un geliştirdiği S Voice ve Smart Stay gibi çok sayıda ek uygulama yüklü gelmekte ve ilgi gördüklerini söylemeliyiz.

Artılar: Uzun batarya ömrü, keskin görüntü sunan ekran, dört çekirdek farkı, medya yönetimi

Eksiler: Kimilerine sıkıcı gelebilen gösterişsiz tasarım, optimize edilmemiş bazı uygulamalar.

1
Alper GÜL ile Söyleşi - Samsung Türkiye Cep Telefo...
HTC One S İnceleme
 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?