Cuma, 12 Temmuz 2013
  2 Yanıtları
  30.9K Ziyaretleri
  Abone olun
ilk başta merhabalar 6 ay önce Samsung Galaxy Y GT-S5360 adnroid cihazını aldım ve bazı sıkıntılarım var

1-)yanında verilen 2 gb lik hafıza kartını kullanıyordum uygulama yüklerken yeterli depolama alanı yok dedi ve bende 8 gb lik hazıa kartı aldım yüklerken yine yeterli depolama alanı yok dedi bende bu yüklediğim uygulamaları nasıl hafıza kartına aktaracağım

2-)bluetoth tan aldığım resimler ve müzikler oluyor müzikleri açtığımda bluetoth tan aldığım resimler çıkıyor bunu nasıl kapatabilirim yada nasıl değiştirebilirim

3-)Kamerası 2 MP ve bana yetersiz olduğunu düşünüyorum bunun için iyi bi program varmı çekilen resimleri netleştiren vb

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İYİ RAMAZANLAR :)
Bu iletiyi değerlendirin:
8 yıl kadar önce
·
zaten orjinal hafızası 180 mb olduğundan mesela hill clim racing indirdiğinde ayarlardan uygulama ayarlarına oradan hil climb racinge tıklayıp sd karta taşı yazısına bas biraz uzun sürüyor fakat hafıza biraz da olsa boşalıyor
10 yıl kadar önce
·
Merhaba Berke. Sorularını olabildiği kadar basit şekilde cevaplayım.

1. Telefonun dahili hafızası 160mb sanırım. Zaten facebook'un sırf güncellemesi 40mb. diğer uygulamaları yükleyincede hafıza doluyor. Bu sorunu çözmek için telefonu ROOT'layıp telefon hafızasındaki uygulamaları silmen gerekiyor.

Root Nedir? Neden Root Yapmalıyım? başlıklı konumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

File Manager - Android Dosya Yöneticisi Uygulaması

App 2 SD Pro 3 - APP Manager Uygulamaları Sd Karta Taşıma

2. Bluetooth üzerinden dosya aktarımı yapıldığında, resimler galeride diğer dosyalar Bluetooth dosya aldığında nereye kayıt ediyorsa orada bulunur. Dosya yöneticisinden müziklerinizi bulup gerekli programla açabilirsiniz. Telefonu kullanmadığım için tam olarak sorunuda pek anlamadım ancak bilgisayar üzerinden telefonunuza dosya aktarımı yaparken aşağıdaki uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

AirDroid Bilgisayardan Telefon Kontrol Etme Android Uygulaması

3. Kamera çözünürlüğünü arttırmak için Custom ROM yüklemeniz gerekmektedir.Ancak kamera kalitesinin daha iyi olabileceğinin garantisi yoktur. Belki daha kötü bile olabilir. Yazılımsal olarak ne kadar iyileştirilir bilemiyorum ancak custom yüklemnizi tavsiye ederim.

Custom ROM nereden bulunur, nasıl yüklenir? başlıklı konumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.