Cumartesi, 07 Haziran 2014
  1 Yanıtları
  13.3K Ziyaretleri
  Abone olun
h7g harici bluetooth cihazı çalışmıyor. h7g bluetooth olmadığı için harici bluetooth taktım ışık yanıyor ama tablet görmüyor ahmet say.
Bu iletiyi değerlendirin:
8 yıl kadar önce
·
#2781
Merhaba. Bluetooth cihazını daha önce farklı bir tablette çalıştırdınız mı? Tablet bluetooth cihazını tanımıyor olabilir. Aşağıdaki bilgi Nexus yardım sayfasından alınmıştır.

Bluetooth cihazlarına bağlanma

Bu bilgilerin bazıları yalnızca Android 4.3 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir. Cihazınız 4.3 veya önceki bir sürümü çalıştırıyorsa Ayarlar simgesi farklıdır.

Önemli: Birden fazla kullanıcı hesabı barındıran bir tablet kullanıyorsanız, kullanıcıların her biri genel Bluetooth ayarlarını değiştirebilir.

Bir Bluetooth cihazına bağlanmak için öncelikle cihazınızın Bluetooth'unu açmalısınız. Ardından, yeni bir Bluetooth cihazını ilk defa kullanırken, her iki cihazın da birbirine güvenli şekilde nasıl bağlanacağını bilmesi için cihazları "eşleştirmeniz" gerekir. Bundan sonra, cihazlar otomatik olarak bağlanırlar.

İpucu: Pilinizin şarjlar arasındaki ömrünü uzatmak için, kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth özelliğini kapatın. Bazı konumlarda Bluetooth'u kapatmanız gerekebilir. Uçak moduna geçtiğinizde Bluetooth kapatılır.

Bir Sistem çubuğu simgesi Bluetooth'un durumunu gösterir.
Bluetooth'u açma veya kapatma

- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar'a gidin.
- Bluetooth anahtarını açık veya kapalı konumuna kaydırın.

Cihazınızın Bluetooth adını değiştirme

Cihazınızın varsayılan olarak genel bir Bluetooth adı vardır. Bu ad, bağlandığınızda diğer cihazlar tarafından görülebilir. Cihazın daha rahat tanınabilmesi için adını değiştirebilirsiniz.

- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar altında, Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
- Bluetooth'a dokunun.
- Bluetooth ekranında, Menü > [Tableti/Telefonu] yeniden adlandır'a dokunun.
- Yeni bir ad yazın ve Yeniden Adlandır'a dokunun.

Cihazınızı bir Bluetooth cihazıyla eşleştirme

Bir Bluetooth cihazına bağlanmadan önce cihazınızı o cihazla eşleştirmelisiniz. Kendi cihazınızı diğer cihazla eşleştirdikten sonra, siz eşleşmeyi bitirinceye kadar telefon ve cihaz eşleşmiş durumda kalır.

Eşleştirmek istediğiniz cihaz listede yoksa, cihazın açık olduğundan ve keşfedilebilir şekilde ayarlandığından emin olun.

- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar altında, Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
- Bluetooth'a dokunun. Cihazınız, kapsama alanındaki kullanılabilir tüm Bluetooth cihazlarının kimliklerini tarar ve görüntüler.
- Bluetooth cihazınız daha hazır olmadan mobil cihazınız taramayı durdurursa Cihaz ara'ya dokunun.
- Bluetooth cihazıyla eşleştirmek için listeden onun kimliğine dokunun.
- Eşleştirme işlemini tamamlamak için talimatları uygulayın. Bir şifre girmeniz istenirse 0000 veya 1234 değerlerini (en yaygın şifreler) girmeyi deneyin ya da cihazınızla birlikte verilen dokümanlara bakın. Eşleştirme başarılı olursa cihazınız diğer cihaza bağlanır.

Bluetooth cihaza bağlanma

Bir Bluetooth cihazıyla eşleştirme yaptıktan sonra, artık ona el ile bağlanabilirsiniz (örneğin, cihazlar arasında geçiş yapmak veya tekrar kapsama alanına girdiğinde yeniden bağlanmak için).

- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar altında, Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
- Cihaz listesinde, eşleştirilmiş ancak bağlı olmayan bir cihaza dokunun.

- Cihazınız, Bluetooth cihazına bağlandığında, cihaz listede bağlı olarak görüntülenir.

Bluetooth cihazını yapılandırma veya eşleştirmesini kaldırma

Bazı Bluetooth cihazların birden çok profili vardır. Bluetooth cihazın, sizin cihazınızda görünen adını da değiştirebilirsiniz.

- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar altında, Bluetooth'un açık olduğundan emin olun.
- Bluetooth ayarlarında, yapılandırmak istediğiniz eşleştirilmiş Bluetooth cihazının yanındaki Ayarlar simgesine dokunun.

- Cihazın adını değiştirmenize, eşleştirmesini kaldırmanıza veya profil seçmenize olanak veren bir ekran açılır. Bitirdiğinizde Geri düğmesine dokunun.

Bluetooth Smart cihazlarına bağlanma

Not: Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2013) ve belirli Google Play sürümü cihazlar Bluetooth Smart Ready olarak onaylanmıştır. Diğer Nexus cihazlar şu anda yalnızca geleneksel Bluetooth teknolojisini desteklemektedir.

Bluetooth Smart teknolojisi Bluetooth 4.0'ın düşük enerji özelliğini kullanır ve telefonlarla tabletlerin düşük güç sensörlerine ve diğer cihazlara bağlanmalarına olanak sağlar. Bir Bluetooth Smart cihazına bağlanmak için bu özellikle uyumlu olarak tasarlanmış bir uygulama kullanmanız gerekir. Pek çok üretici bu amaca yönelik uygulama geliştirmektedir.

Bluetooth Smart sensör veya cihaz satın aldıysanız ve üretici firma, bununla kullanacağınız bir uygulama sağlamadıysa, uyumlu uygulamalar için Google Play Store'a göz atabilirsiniz.

İlgili ayarlar[/b]

Bluetooth'u açmak veya kapatmak için Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Bluetooth'a gidin.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.