Androidli Cihazınızın Enerjisini Tüketen 6 Google Uygulaması

Androidli Cihazınızın Enerjisini Tüketen 6 Google Uygulaması

Androidli cihazların enerjisini çabuk tüketen, ağırlaştıran Google uygulamalarından kurtulma önerileri. Ücretsiz sanılan uygulamaların gizli ücretleri enerji tüketimleri. Bu tür uygulamalar bataryanızı çabuk bitirdiği gibi, zamanla gizlilik ve güvenlik problemleride yaratıyor.

Android 4.1 ve üst sürümleri,nde Google'a ait batarya ve gizlilik düşmanı hizmetler bulunuyor. Bu uygulamaları Google kullanım bilgileri hakkında bilgi toplayabiliyor. Google'ın bu uygulamalarını silmenin tek yolu Cumtom ROM'a geçiş yapmak. Ancak Custom ROM'unda kendisine özel bazı yan etkileri bulunuyor.

Android'den Google'ın çok enerji harcayan ve gizlilik sorunu oluşturan hizmetlerini kapatmanın yolları:

Google Currents: Çevrimiçi dergi hizmeti vermeyi amaçlayan Google Currents, arka planda sürekli eşitleme yaparak enerji kullanımına ve telefonun ağırlaşmasına neden oluyor.

Uygulamayı hiç kullanmadıysanız, cihazınızı etkileme ihmali az. Arka planda çalışması için yapılandırıp aktifleştirmeniz gerekiyor. Currents'in yavaş çalışan flash belleklerde performans kaybı yaşattığıda söyleniyor.

Currents'in sebeb olduğu sorunu çözmek için uygulamayı çalıştırıp, ayarlar simgesine tıklayıp Arka Planda Eşitleme kutucuğunun işaretini kaldırın.

Google+: Androidli cihazınızın ön kamerasını ve mikrofonunu kullandığı için sorunlara yol açabilir. Sürekli arka planda hizmet durumunda olan uygulama, size uyarılarda bulunabilir.

Gelen bir görüntülü konuşma isteğini yalnızca bir dokunuşla kabul edip sizi en olmadık yerde utanç içinde bırakabilir.

Google+'yı kapatmak için uygulamayı çalıştırın ve sağ üst taraftan Ayarlara girip Oturumunuzu kapatın.

2013042115094640972.jpgInstant Upload (Hızlı Yükleme): Bu özellik, çektiğiniz fotoğraf ve resimleri Google+ hesabınıza hızlı bir şekilde aktarmasını sağlar buda bataryanızdaki enerjiyi çabuk azaltır. Özellikle internet bağlantınız 3G ise, pil ve tüketim fazla etkilenir.

Kapatmak için Menü'den Ayarlara giriş yapıp Hızlı yükleme yolunu izleyin ve özelliği kapatın.

Google Maps: GPS özelliğinden yararlanan Google Maps, uygulamayı kullanmadığınız halde beklenmedik şekilde fazla pil tüketimi yapabilirç

Maps'in pil tüketimini en aza indirmek için Ayarlar'dan Konum Hizmetlerine gelip Bu cihazdan bildir'in işaretini kaldırınız.

Google Latitude: Bulunduğunuz konumu çevrenize ve arkadaşlarına bildiriyor ve bunu yaparken güç tüketimini artırıyor. Kapatmak için menü'den (üç nokta simgesi) ayarlara girip konum ayarları yolunu izleyin kısmından Konum paykaşmayı etkinleştiri kapatın.

Google Talk: Siz farkında olmasanız bile çevrimiçi oluyorsunuz ve arka planda cihazınızın enerjisini harcıyor. Google Talk'tan çıkmak için uygulamaya girip, hesabınıza gelip Oturumu kapatmanız gerekiyor.

Eşitlemeyi tamamen kapatın: Bütünn Google hizmetlerinin eşitleme özelliğini kapatabilmeniz için mutlaka ayarlarında devre dışı bırakabileceğiniz bir seçenek vardır. Ayarlar kısmına girip Hesaplara gelip Google yolunu izleyin. Burada otomatik eşitlemeyi devre dışı bırakacağınız hesaba dokunun. Karşınızda kapatmak istediğiniz hizmetlerin listesi gelecektir.

Forum konusu Akıllı Telefonumun Pil Ömrünü Nasıl Uzatabilirim? ilginizi çekebilir.

6
En iyi işçilik ve tasarıma, sahip 19 akıllı telefo...
Mac OS'dan Android'e Dosya Aktarımı

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.andronot.com/