Salı, 26 Kasım 2013
  74 Yanıtları
  91.5K Ziyaretleri
  Abone olun
<strong>Huawei Ascend P1 Güncelleme - Android 4.1.1 Güncellemesi</strong>

Kendi kullandığım ve kendi cihazıma yüklediğim rom. Güncelleme yapmadan önce <strong>Android 4.0.3 B103</strong> Rom mevcuttu cihazımda. Aşağıdaki rom dosyasını kullanarak yükleme talimatına göre <strong>Android 4.1.1 B710</strong> sürümüne sorunsuz şekilde güncelledim.

Telefonuma ait görüntüler konunun en altındadır. :D

Cihazdaki çalışma hataları gitti, fark edilir derecede hızlandı. Radyo kullanılabilir hale geldi. Bir kaç gün cihazı kullanıp test ettim kesinlikle eski sürüm android sürümü olan Huawei Ascend P1'lerin bu konudaki güncellemeyi yapmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle rom'u kurduktan sonra ekstra verdiğim önerileride yapmanızı tavsiye ediyorum.

<strong>Rom, Root ve Gerekli Diğer Dosyaları Aşağıdaki Bağlantıdan İndirin.</strong>

Huawei Ascend P1 Android 4.1.1 Güncelleme Araçları

Huawei Ascend P1 4.1.1 710 Güncellemesi

- Yukarıdaki rar'lı dosyayı indirip klasöre çıkartıyoruz. Bütün gerekli dosyaları tek klasöre ekledim.

- İlk olarak telefonumuzu <strong>root'layacağız.</strong>
> <strong>Root Yapma İşlemi:</strong> Cihazın USB Hata Ayıklama özelliği açıp cihazı USB kablosuyla bilgisayara bağlıyoruz. Klasör içerisindeki Root Programı'nı çalıştırıp otomatik sürücü güncelleme işleminden sonra ekranda ROOT yazan yere basıp cihazın yeniden başlamasını bekliyoruz. Cİhaz yeniden başladığında SuperSU uygulaması mevcutsa cihaz artık rootlanmıştır.

- <strong>HiSuiteSetup v1.8.10.2006</strong> isimli cihazın yazılımını bilgisayara kuruyoruz. Rom yükleme işleminde sorun çıkmaması için gerekli.

- Telefona klasör içerisindeki <strong>Root Explorer 3.1.3</strong> isimli apk uygulamasını kuruyoruz.

- <strong>Hızlı ön yükleme açıksa kapatıyoruz.</strong> Hızlı ön yükleme kapalı olacak.

- Klasör içerisindeki <strong>buid.prop</strong> isimli dosyayı cihazın hafıza kartına kopyalayın. Telefona kurduğumuz [/b]<strong>Root Explorer ile build.prop dosyasını /system klasörüne kopyalayıp değiştiriyoruz.</strong> Bu esnada SuperSU izinleri isterse bütün izinleri verelim.

- [b]<strong>Cihazda orjinal recovery yüklü olmalı.
</strong> Yüklü değilse Ascend Stock Recovery isimli klasörün içinden önce <strong>adb</strong> yazanı sonra <strong>fastboot</strong> yazanı en sonda <strong>cwmyukle yazan</strong> simgeyi tıklayarak yüklüyoruz.

> Recovery yükleme ekranı <strong>otomatik olarak kapanırsa</strong> başarılı bir şekilde yüklenmiş demektir.

Not: Bilgisayar <strong>blaze</strong> isimli sürücü bulursa bu sürücüyü otomatik olarak tanımaz bu yüzden blaze'yi tanıtmak için aygıt yöneticisinden blaze'yi bulup sürücüyü güncelleştir diyoruz. Sürücü için bilgisayarımı tara kısmını seçip Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listeden seçmeme izin ver kısmına tıklayarak<strong> Android Phone'den Android Adapter ADB Interface'yi seçip blaze'yi tanıtıyoruz.</strong>

- U9200_EmotionUI_1.6_V100R001CHNC00B707 isimli klasörün içindeki <strong>dload isimli klasörü hafıza kartına kopyalayın.</strong>

- <strong>Cihazı kapatıp ses açma ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutarak rom güncelleme işlemini başlatıyoruz.</strong> Turkcell'i gördüğünüzde güç düğmesinden elinizi çekin cihaz kapanmasın.

- Buraya kadar herşeyi sorunsuz şekilde yaptıysanız güncel rom başarılı bir şekilde kurulup cihaz açılacaktır. :D

- Cihaz sorunsuz şekilde yeni android sürümüyle açıldığında cihazın dilini <strong>Türkçe</strong> yapın ayarlardan.

- <strong>Gapps yüklemek için CWM klasörünün içindeki CWM Recovery'i kurmamız gerekiyor.</strong> Gapps CWM Recovery olmadan kurulmuyor. <strong>CWM klasörünün içine girip cwmyukle yazan simgeye tıklıyoruz.</strong> Başarılı şekillde CWM Recovery kurulduysa <strong>gapps-jb-20121017-4.1.1-4.1.2 isimli dosyayı hafıza kartına atıp cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak açıp Install zip yazan yerden gapps-jb-20121017-4.1.1-4.1.2 isimli dosyamızı bulup kuruyoruz.</strong>

Böylelikle yeni rom başarılı şekilde kurulup cihaz kullanıma hazır haldedir. :D

<strong>Not: Yükleme esnasında oluşacak bütün sorunlar kendinize aittir.</strong>

- Herhangi bir takılma ya da yüklememe gibi bir durumda onarım modunda cihazı açıp wipe data ve wipe cache yazan işlemleri onaylayıp uygulayın. Onarım moduna almak cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşuna basılı tutmanız yeterli.

<strong>Ek olarak cihaz için tavsiyelerim.</strong>
Cihazın klasik mesajlaşma yeri benim hiç hoşuma gitmedi. Bu nedenle size kesinlikle önereceğim Türkçe bir gelişmiş mesajlaşma uygulaması Contacts+ ve Messages + uygulamasını tavsiye ediyorum. Rom kurulumu bittikten sonra varsayılan olarak bulunan mesajlaşma sistemini devre dışı bırakıp yukarıdaki verdiğim uygulamaları kullanın. İkisini birden yükleyin.

Clean Master'ı yükleyin.

Cihaza tema olarakta yine kesinlikle tavsiye ettiğim Yandex.Shell temasını kurun.

Huawei'nin klavyesini beğenmediyseniz Google Play üzerinden farklı klavyeler indirebilirsiniz.

Rom yükleme işleminden sonra ben aşağıdaki uygulamarı devre dışı bıraktım sizde bırakabilirsiniz.
App Center, Message (Bunun yerine Messages+ kullanıyorum.), Vmall ve Japonco yazılı üç noktalı simgesi olan mesajlaşmaya benzeyen bir uygulamayı Toplam 4 uygulama devre dışı bıraktım.

Senkronizasyonlar cihazı yavaşlatır ve rami şişirir unutmayın. Facebook, Twitteri Whatsapp, Tango gibi uygulamarın senkronizasyonlarını kapatmanızı tavsiye ederim.

<strong>Konu içerisindeki rom dosyasını başarılı şekilde kurduysanız!</strong>
Önerdiğim mesajlaşma uygulamasını kurup, rom'un Message isimli mesajlaşma uygulamasını devre dışı bıraktıysanız!
Contacts+ uygulamasını kurduysanız!
Yandex.Shell temasını kurup güzelce simge ayarlarını ve diğer ayarlarını kendinize göre yapıp ayarlardıysanız.

Cihaz yıllar boyunca kullanılmaya hazır. :D
Bu iletiyi değerlendirin:
9 yıl kadar önce
·
#2160
söylediklerini yaptım. Fakat supersu kurulmasına rağmen cvm yüklenmiyor
9 yıl kadar önce
·
#2374
kardeş ben bu işi yapabileceğimi düşünemiyorum. bize başka nasıl yardımcı olabilirsiniz zaman zaman donmalar oluyor.nerede ikamet ediyorsunuz cihazı size göndersek .halledebilirmisin
9 yıl kadar önce
·
#2376
Ascend P1 B707 güncellemesi eklenmiştir. 706 güncellemesine göre bir çok hata giderilmiş. Ben bir aydır kullanıyorum bu güncellemeyi cihazı bir kaç haftadır yeniden başlatma gereği bile duymadım. Rom'u konu içindeki anlatıma göre kolayca kurabilirsiniz. Resmi rom olduğu için imei sorunu yaşamazsınız.
9 yıl kadar önce
·
#2392
merhaba dediklerinizi harfiyen yaptım ancak app dosyasını gormuyo sanırım fail veriyo neden olabilir
9 yıl kadar önce
·
#2402
orjınal room un yedediğini nasıl alırım benım tel orjınal onu yedekleyıp oyle 707 kurmak ıstıyorum beğenmezsem eskı halıne gerı dondurmek ıstıyorum garantılı daha tel sorun yasamak ıstemıyorum garantıde şimdiden teşekkürler
9 yıl kadar önce
·
#2403
-1
Oy
Geri Al
ilginiz için teşekkür ederim. yedeği geri yukledıkden sonra garantıyle ılgılı bır sorun yaşamam demi
9 yıl kadar önce
·
#2404
slm teli rootladım cwm recoveri kuramadım hata veriyo en azından otomatok dedığın gıbı kapanmıyo
9 yıl kadar önce
·
#2407
yedek alamadım cwm recover menusune giremiyorum telefonun androıd recoverı geliyo
9 yıl kadar önce
·
#2408
hızlı ön yükleme kapalı her şeyi dediğin gibi yaptım root işlemi yapılıyo supersu yüklu zaten telefon acılıp kapanıyo rootlanıyo cwm dediğini kuruyorum sonra yedek almak için girdiğimde cwm menü gelmiyo normal telefonun androıd menusu geliyo
9 yıl kadar önce
·
#2409
root işleminden sonra yedek almam lazım eski rom oyle demistinya sonra yenı roomu yuklemem lazım
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.