Cuma, 02 Ağustos 2013
  1 Yanıtları
  10.1K Ziyaretleri
  Abone olun
Merhaba arkadaşlar ben bir telefon aldım Sony Xperia U garantisiz 2.el bu telefonda hiç bi sıkıntım yoktu ama dün dalgınlıkla elimden kaydı suya düştü telefonu temizledim ekranda çok az bir su kaldı dokunmatikte sıkıntım yok telefonu şarja takıyorum şarj oluyor demiyor fakat çok yavaş şarj oluyor pc ye bağlıyım dedim pc görmüyor her şeyi denedim kabloyu değiştirdim yinede görmüyor sadece sarj ediyor , şarjı az gidiyor bataryası suya düştükten sonra durduk yere cebimde ısınıyordu batarya değiştirdim bu ısınmıyor fakat sarjı en fazla 2 saat gidiyor arkadaşlar oynamadığım halde Teknikten Anlayana ve bu konu hakkında bilgisi olana Sesleniyorum Yardımmm
Bu iletiyi değerlendirin:
9 yıl kadar önce
·
#1344
Merhaba. Daha önce böyle bir soruyu yanıtlamıştım. Aşağıya ekliyorum. Ancak suya düşmüş telefonu çalıştırmakla sarja takmakla hata yapmışsınız.

İlk olarak ilk yapacağınız bataryayı çıkartın. Telefonla bataryayı ayırın. Cihazı hiç, çalıştırmadan pirince yatırın. 2-3 gün beklesin iyice kurusun nemini çeksin. Büyük ihtimal ile sorunsuz şekilde çalışacaktır. Böyle durumlarda en iyi çözüm pirince yatırıp kurumasını ve neminin çekmesini beklemek.

Fırın, Migrodalga gibi ısı yöntemleriyle ASLA TELEFONU KURUTMAYA ÇALIŞMAYIN!

Kaynak konu: http://www.androidkardes.com/forum/sony-xperia-arc-s-suya-dustu.html
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.