Pazar, 28 Nisan 2013
  3 Yanıtları
  16.1K Ziyaretleri
  Abone olun
ben tablet ilgisayrıma whatsapp programı yükledim aynı numarı üzerinde whatsapp programını telefonumdada kullanabilirmiyim ? napmam gerekiyor ?
Bu iletiyi değerlendirin:
9 yıl kadar önce
·
#340
Merhaba. Aynı numara üzerinden tablet ve telefonunuzda Whatsapp kullanabilirsiniz. Ancak aynı anda kullanamazsınız. Numara doğrulama istediği için, en son hangi cihazınızda doğrulama yaptıysanız Whatsapp'ı o cihazda kullanırsanız. Yani sim kartınızı telefonunuza takıp telefonda doğrulayıp kullanabilirsiniz ya da tablette Whatsapp'ı doğrulayıp kullanabilirsiniz.

Sorun olmaz. Sadece aynı anda bir numara üzerinden iki yerde Whatsapp kullanamazsınız.

Gsm Desteği Olmayan Tabletlerde Whatsapp Kullanımı
Sim kart girişi bulunmayan ve gsm desteği olmayan tabletlerde Whatsapp nasıl kullanılır?

1. Kurulu olan Whatsapp uygulamasını silin. (Gmail'de hesabınız yok ise, Gmail'den hesap oluşturun. Varsa devam edelim.)

2. Bilgisayar'dan Gmail hesabınıza girip rehber bölümüne ulaşın. (Tabletten girerseniz bu kısmı göremezsiniz) Sol üst kısımdan Gmail butonuna basın rehber karşınıza çıkar.
http://imageshack.us/a/img802/2903/84529379.jpg

3. Rehber sekmesine tıklayın kişi oluşturun. İstenilen bilgileri girin. İsim ve Numara kısmını yazmanız yeterli. (Sim kartınızdaki ya da cihazınızdaki kişileri senkronize ederseniz tek tek kişi eklemekle uğraşmazsınız. Telefonunuzdan bu işlemi yapabilirsiniz.)
http://imageshack.us/a/img198/2816/48153458.jpg

4. Kişiyi kayıt ederken mutlaka Starred in Android seçeneğini seçip (işaretleyip) kayıt edin. Eğer bu seçeneği seçmez iseniz tablette kişileri göremezsiniz. Tablet üzerinden mesajlaşmak istediğiniz kişiye ulaşmak için, bilgisayarınızdan Gmail rehberine girip isterseniz tek tek, isterseniz büyüt kayıtlı kişileri seçip resimde görülen şekilde Starred in Android kutucuğunu işaretleyip uygulayın.
http://imageshack.us/a/img24/6121/99449349.jpg

5. Bütün işlemleri yaptıysanız tabletizden Google Play yerine kendi internet sitesinden Whatsapp'ın apk dosyasını indirip yükleyiniz. Numaranızla doğrulayıp kullanmaya başlayabilirsiniz. (Google Play'den yüklerseniz kişileri görmede sorun yaşayabilirsiniz) Doğrulama yaptıktan sonra Gmail rehberinizdeki kişileri görüp mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Birde kişileri oluşturduğunuz Gmail hesabını kontrol edin. Kişilerin kayıtlı olmadığı hesabta olup kişileri bulmaya çalışmayın :)

Whatsapp'ı indirmek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: Bilgisayarda Whatsapp Kullanımını
9 yıl kadar önce
·
#450
bu yöntemin "tabletler desteklenmemektedir" uyarısına hiçbir çaresi yok
8 yıl kadar önce
·
#2937
Tabletteki whatsappta durum güncelleme mesi nasil yapilir otograf nasil değiştirilir ?
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Yanıtınız
Güvenlik Kodu
Sitemizi bot ve izinsiz yazılımlardan korumak için sorunuzu göndermeden önce güvenlik kodunu yazmanızı istiyoruz.