Cep telefonunuzun pil ömrünü uzatın

Cep telefonunuzun pil ömrünü uzatın
Akıllı telefonunuz şarj kablosu yapışık geziyorsa elbette sinir bozar. Tasarruf önerilerimiz ve ek bataryalar konusundaki önerilerimizin size faydası olacak.

Akıllı telefonlarda ne yazık ki pil gücü işlem gücüyle orantılı artmıyor. Bunun sonucunda, cep telefonlarını giderek daha sık şarj etmemiz gerekiyor. Aynı zamanda, aygıtın çalışma süresini hatırı sayılır oranda artırabilecek basit hileler var. Ekran parlaklığının sonuna kadar açık olması ve harici veri bağlantıları çok enerji gerektiriyor ama sürekli gerekmiyor. İpuçlarımız sayesinde ideal durumlarda yarı yarıya enerji tasarrufu sağlayabilir ve bunun sonucunda, çalışma süresini artırabilirsiniz. Fakat bu durum sadece sıradan kullanıcılar için geçerli. Eğer hayatınız cep telefonunuza bağlıysa ve sürekli tüm işlevlerini kullanıyorsanız o zaman fazladan güce ihtiyacınız var. Bu yüzden, Samsung'un Galaxy SIII'ü için altı farklı pili (üçü dâhili üçü harici) test ettik ve standart bir pille karşılaştırdık. Sonuç: Telefonunuzun ağırlaşmasını ve bazı özelliklerinden fedakârlık etmeyi göze alırsanız, pil ömrünüzü ciddi miktarda artırabilirsiniz. Bazen pil ömrünü artırmak uygun bir yazılım kullanmak kadar kolay ve ucuz.

Parlaklığı azaltın, kapanma süresini kısaltın
Akıllı telefonun çalışma süresini en çok artıran şey ekran parlaklığını düşürmek zira en fazla enerjiyi ekran harcıyor. Bu şekilde yaklaşık 500 mW tasarruf edebilir, çalışma süresini %70 civarı artırabilirsiniz. En iyisi ekranın kendiliğinden kapanma süresini de ayarlar kısmından düşürmek.

Veri bağlantılarını kapatın
Normalde akıllı telefonunuz daima çevrimiçidir, uygulamalar güncelleme arar, konum hizmetleri ise GPS sinyali kollar. Fakat hızlı bir 3G bağlantısına ancak internette geziniyorsanız ihtiyacınız var. Aksi takdirde kapatmalısınız. Bu 150 mW tasarruf sağlayacaktır. WLAN'sız uçuş kipi ise daha bile etkili. O zaman aygıt neredeyse hiç güç harcamıyor.
Gerekmiyorsa WLAN'ı kapatın
Sadece 3G değil, WLAN da güç harcar ve bu da azımsanacak bir rakam değildir. Ağa bağlı olmasanız bile, akıllı telefon sürekli ağ aradığından pil harcar, ihtiyacınız olmadığında WLAN'ı tamamen kapatın. Bu durumda güç tüketimi 300 mVV'dan 6 mW'a iniyor.

Görüşmeleri UMTS değil GSM üstünden yapın
Hızlı UMTS'e sadece internet hizmetleri ve web uygulamaları için ihtiyacınız var. Cep telefonları 3G standartlarının çıkışından önce bile GSM ağlarından arama yapıyordu. Bu hâlâ devam ediyor. Görüşmelerinizi yavaş GSM ağları üstünden yaparsanız UMTS'in yarısı kadar güç harcayacak ve telefonunuzun pilini daha az tüketiyor.

Konum saptama için GPS yerine mobil ağları kullanın

Özellikle de şehirlerde her yer baz istasyonu dolu. Cep telefonunuzun konumunu bunlarla da bulabilirsiniz. Avantajı, böylesinin GPS'ten daha az güç harcaması. Eğer metre hassaslığında yer saptamasına gerek yoksa böyle yapın. Uydu bağlantısına kıyasla telefonunuz 300 mW daha az harcayacak.

Canlı duvar kâğıdı kullanmayın
Cep telefonunuzun ekranındaki sürekli güncel kalan canlı duvar kâğıtları güzel görünür ancak işlem gücü gerektirir ve bu da pil gücüne mal olur. Hareketsiz bir duvar kâğıdı %30 tasarruf sağlar. Eğer en güncel bilgilere ihtiyacınız yoksa buradan epey bir tasarruf edebilirsiniz.

Filmleri düşük çözünürlükte izleyin
Akıllı telefonunuz Futl HD film oynatıyor ola-bilir. ¡yi ama, bu şart mı? Çoğu zaman küçük ekranlar bu çözünürlüğün hakkını veremez. O yüzden mümkünse videoları daha düşük çözünürlükte seyredin. 480p'de de tüm önemli detayları görebilirsiniz ancak Fult HD'ye kıyasla %70 daha az güç harcanır, yani 350 mW civarı.
8
Hangouts Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması APK İndir
Sony akıllı telefon ekranlarındaki filmi sökmek
 

Yorumlar (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

İşe yarıyor tavsiye ederim.i

sinan
This comment was minimized by the moderator on the site

Kayseri Kiralık vinçMetin bağlantınız hizmetleri , Kayseri merkezli , kiralık vinç , sepetli platform, hidrolik mobil vinç(mobil), mobil asansör kiralama, kamyonlu vinç, teleskobik vinç kiralama, kiralık katlanır bomlu mobil vinç vinç kiralama...

Kayseri Kiralık vinçMetin bağlantınız hizmetleri , Kayseri merkezli , kiralık vinç , sepetli platform, hidrolik mobil vinç(mobil), mobil asansör kiralama, kamyonlu vinç, teleskobik vinç kiralama, kiralık katlanır bomlu mobil vinç vinç kiralama hizmeti gerçekleştirmektedir.

Tüm kiralık vinçler Eriştirme Bakanlığı K1 yetki dokümanına sahip olup, SEPETLİ vinç operatörlerimiz; alanlarında tecrübeli, eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Oktay Vinç ’in kiralık vinçlerinin ve VİNÇLERİN tümü periyodik olarak kontrol edilir . Vinç operatörlerimiz G sınıfı (İş Makinesi ve vinç kullanma) ehliyetine ve güvenlik sertifikasına sahiptir.

Devamını oku
Kayseri Vinç
There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?