En İyi 10 Müzik Yöneticisi

En İyi 10 Müzik Yöneticisi
Windows Media Player'dan sıkıldınız mı? İşte size müzik dinlemek, düzenlemek ve parçalarınızı organize etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz alternatifler...

1- ITUNES İLE ORGANİZASYON
Apple ürünü olsa da ITunes'u (www.apple.com/itunes) es geçecek kadar ihmalkâr olamayız. Program her şeyi yapıyor: bir müzik çalar; medya arşivi ve düzenleyicisi; iPod, iPhone ve İPad'inizi ayarlayabileceğiniz bir araç. ITunes Store da en yeni içeriği bulup satın alabilmeniz için size yardımcı olabiliyor. Programın son sürümü daha iyi şekilde fazlalıklarından arındırılmış, yalın ve temiz bir arayüze sahip. Çoğu önemli müzik çalma seçeneği Mini Çalar'da kullanılabiliyor, çalma listeleri oluşturmak ve yönetmek daha kolay ve mağaza kısmı İPhone ve İPad'de olduğu gibi çalışıyor. İTunes tabii ki Apple aygıtlarına hitap ediyor ve elinden geldiğince sizi mağazaya yönlendirmeye çalışıyor.
2- MUSİCZEN İLE TOPARLANIN Müzik klasörünüz gerçekten karmakarışık haldeyse, onu düzgün bir şekilde toparlamak gerçek bir mücadeleye dönecektir. Tabii bu sadece MusicZen'i (http://henrysanchez.net/mzen.php) çalıştırana kadar devam edecek. Program; müzik klasörünüzün olduğu yeri gösterdiğinizde tüm MP3'lerinizi tarayacak, etiketlerini okuyacak, ardından onları kopyalayarak (veya taşıyarak) sanatçı, albüm, şarkı adı ve benzeri seçenekler altında yeni klasörlerine yerleştirecektir. Program son derece basit, böylece MP3'leriniz siz hiç zaman harcamadan düzene girmiş olacak.
3- YOUTUBE'DA MÜZİK BULUN YouTube içinde şarkı aramanızı sağlayan birçok araç var ama MP3Jam (www.mp3jam.org) sadece videolara erişmekle kalmıyor, müzikle ilgili başka dertlerinizi de çözüyor. Sanatçı, şarkı adı veya albüm adı gibi bir arama kriteri girdiğinizde program hemen birçok arama sonucunu karşınıza getiriyor. Bugünlerde kaç sanatçının yeni şarkılarını sürekli olarak YouTube'a yüklediğini, ayrıca bu aramalar sonucunda kaç tane kaliteli remiks bulabileceğinizi bir düşünün. Bu nedenle bu program gerçekten paha biçilemez. Listedeki her şarkının kendi çalma düğmesi var ve bu da şarkıyı internetten dinlemenizi sağlıyor.
4- MÜZİK KLASİĞİ Ardındaki 16 yıllık geliştirme süreciyle birlikte Winamp, yazılım alanında tam bir klasik ve ulaşabileceğiniz en kapsamlı müzik oynatıcılarından birisi. Program 60'tan fazla ses ve video türünü destekliyor. Bilgisayarınızı ses dosyalarınızı bulmak için hızlıca tarayabilir (veya İTunes kütüphanenizi içe aktarabilir), ardından birçok farklı şekilde parçalarınızı düzene sokabilir. Çalma listeleri oluşturabilir, MP3 etiketlerinizi güncelleyebilir veya değiştirebilir, sevdiğiniz sanatçılar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir ve binlerce ücretsiz ses ve video kanalına erişebilirsiniz.

5- AKTARIN VE ADLANDIRIN İTunes; İOS ile çalışan aygıtları kullanıyorsanız gerçekten çok iyi bir programdır, fakat Android kullanan telefonunuz veya tabletiniz varsa veya sadece sürekli genişleyen müzik koleksiyonunuzu düzenlemenizi sağlayacak daha iyi bir yöntem arıyorsanız, o zaman MediaMonkey'i (www.mediamonkey.com) denemek için biraz vakit ayırın. Program; en büyük müzik kütüphanelerini bile hızlıca içe aktarabiliyor, MP3'lerinizi otomatik olarak tekrar isimlendirebiliyor, onları mantıklı klasör yapıları içine koyuyor, etiketlerini düzenleyip olası çift kayıtlara karşı da sizi uyarabiliyor. Müziklerinizi paylaşmak istiyorsanız, program, Apple veya Android cihazlarıyla ve televizyon, Blu-ray oynatıcı gibi UPnP/DLNA uyumlu aygıtlarla kolaylıkla eşitleme yapabiliyor.

6- ADVANCED RENAMER Advanced Renamer (www.advancedrenamer.com) yeniden adlandırma, kopyalama veya dosyalan taşıma konularında çok güçlü bir araç. MP3 kütüphaneniz karmaşa içindeyse bu program, dosyalarınıza onların etiketlerine göre yeni isimler verebilir, dosya ismindeki büyük-küçük harf değişikliklerini yapabilir, yazı ekleyebilir veya çıkartabilir, dosyanın özniteliklerini ve zaman damgalarını değiştirebilir. Hatta MP3'leri etiketlerine göre yeni yerlerine kopyalayabilir veya taşıyabilir.

7- ÜCRETSİZ VE SADE Diğer MP3 düzenleme ve oynatma programları çok hantal ve karmaşık görünüyorsa Foobar2000'i (www. foobar2000.org) tercih edebilirsiniz. Bu kategorideki diğer programlar gibi bu program da müzik kütüphanenizi kurmanıza ve düzenlemenize, çalma listeleri oluşturmanıza ve etiketlerinizi ayarlamanızda size yardım edecek. Programın arayüzü değişik şekillerde yapılandırılabilir bir görünüşe sahip ve harika müzik çalar birçok formatı, boşluksuz geçişleri, "fade out" olan geçişleri ve daha fazlasını destekliyor. Sadece 7 MB disk alanına ihtiyaç duyuyor ve USB bellekten bile çalışabiliyor.
8- MÜZİK BİÇİMLERİNİ DÖNÜŞTÜRÜN Freemake Audio Converter (www.freemake.com/free_audio_converter) ses dosyalarını daha kullanışlı olabilecek diğer biçimlere dönüştürme konusunda harika bir program. Parçalarınızın bazılarını çalamayan bir cihazınız varsa Freemake derdinize derman olacak. Freemake; MP3, WMA, WAV, FLAC, AAC, M4A ve OGG dosyaları gibi birçok ses biçimini destekliyor. Ses kalitesi ve dosya boyutu arasındaki en iyi dengeyi yakalamanıza yardım edecek çeşitli ayalar (bitrate, sample rate, kanal gibi) programda yer alıyor. Böylece programı kullanarak müzik dosyalarınızı hafızası çok büyük olmayan bir müzik çalarda dinlemek için bile rahatça küçültebilirsiniz.

9-  KAYDEDİN.VE DÜZENLEYİN Audacity (http://audacity.sourceforge.net) yetkin ve birçok özellikle donanmış bir ses editörü. Programda bir MP3 dosyasını açtıktan sonra ekranda dalga şeklinde görünen ses dosyasına yaklaşabilir, düzenlemek istediğiniz alanı seçebilir, ardından seçili bölgeyi kesebilir veya silebilir, hatta başka bir yere kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Daha fazla düzenleme gücü isterseniz, sesin özelliklerini değiştirecek ayarları yapabileceğiniz 40 seçeneği Etkiler menüsünde bulacaksınız.

10- VLC ILE HER ŞEYİ OYNATIN Basit ve kolay kullanımlı bir medya oynatıcısı arıyorsanız ama ihtiyacınız olduğunda biraz güç de elinizin altında olsun istiyorsanız VLC media player'ı (www.videolan.org) deneyin. Programı, sadece gerektiğinde müzik dinlemek için kullanacağınız basit bir oynatıcı olarak kullanabilirsiniz. Bir MP3 veya tüm albümü seçerek dinlemeye başladığınızda arayüz tek bir araç çubuğu boyutuna gelecek veya sadece albüm kapağını gösterecek kadar büyüyecektir. Bu sayede program, masaüstünüz kalabalıklaşmadan müzik dinlemenize olanak sağlayacaktır. Yalın görünümünün aksine VLC; MP3 dosyalarını, videoları, CD'leri ve neredeyse her medya türünü çalıştırabilmekte. Programın grafik ekolayzırı, sıkıştırıcısı ve spatializer'ı harika ses sunmasını sağlıyor. Arayüzün yapılandırma olanakları çok fazla ve program, eklentiler sayesinde daha da geliştirilebiliyor.
1
Nokia Lumia 520 İnceleme
Programları Tamamen Silme
 

Yorumlar (0)

There are no comments posted here yet

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?